Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Maailmapärandi hoidmine

Kui oled huvitatud kultuuripärandi säilitamisest, võib noortele mõeldud UNESCO koolitusprogramm olla just sinu jaoks. Loe täpsemalt, millega on tegemist.

UNESCO maailmapärandi teemaline noorte koolitusprogramm WHE näeb sinus tulevast otsustajat ning otsustajana on sinu ülesanne kaitsta maailmapärandit. Vajalike oskuste ja teadmiste omandamiseks pakub WHE mitmeid võimalusi, kuid kõige olulisemad neist on kahtlemata noortefoorum ja vabatahtlikeprogramm.

 

Maailmapärandi teemaline noortefoorum

Foorum võib anda õpilastele ja õpetajatele võimaluse vahetada kogemusi ja ideid selle kohta, kuidas osaleda maailmapärandi säilitamises ja selle tutvustamises. Sa saad kohtuda teistest riikidest pärit noortega ning tutvuda nende kultuuripärandiga. Võib-olla ühined isegi delegatsiooniga, kes tutvustab noortefoorumi tulemusi maailmapärandi komitee kohtumisel. Praeguseks on toimunud 18 rahvusvahelist ja piirkondlikku noortefoorumit, millel on osalenud üle 1500 noore.

 

Maailmapärandi vabatahtlikud

Kui oled vanuses 19–30 aastat, võid osaleda vabatahtlikuna 2–4 nädalat kestvas noortelaagris. Sul on võimalus teha konkreetset tööd maailmapärandi tutvustamiseks ja säilitamiseks. Samuti saad kohtuda erinevate noorterühmade ning pärandi- ja haridusekspertidega.

Avaldatud: Neljap, 25/04/2013 - 17:12


Tweet Button: 

Lingid


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!