Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Euroopa kultuuripärand

A picture
© fotolia.com - photobank.kiev.ua
Kultuuripärand on see, mille me saame päranduseks eelnevatelt põlvkondadelt, nagu ehitised, monumendid, raamatud ja kunstiteosed, aga ka see osa kultuurist, mis ei ole käegakatsutav, nagu tavad ja keeled. Ära jäta kasutamata võimalust sellega lähemalt tutvuda.

Iga aasta septembris toimuvad näiteks Euroopa muinsuskaitsepäevad, mil on võimalik tasuta või tavapärasest väiksema tasu eest külastada ehitisi ja muid kultuuriobjekte, mis on muidu laiemale üldsusele suletud.

 

Algatusest

Ühel septembrikuu nädalavahetusel korraldatakse Euroopa kultuurikonventsiooni allkirjastanud 50 riigis kultuuriüritusi, et tõsta esile kohalikke oskusi ja traditsioone, arhitektuuri ning kunstiteoseid. Ürituste teemad on aastati ja riigiti erinevad. Need võivad käsitleda teatavat perioodi ajaloos või kultuuripärandi vormi.

 

Taustteave

Alates 1999. aastast on Euroopa muinsuskaitsepäevade motoks olnud „Euroopa: ühine pärand”. Kultuuripärand ühendab eurooplasi, olenemata nende kultuurilisest, keelelisest või religioossest taustast. Euroopa muinsuskaitsepäevad on Euroopa Nõukogu ja Euroopa Komisjoni ühine algatus, mille eesmärk on suurendada eurooplaste teadlikkust maailmajao kultuuri rikkusest ja mitmekesisusest. Samas soovitakse selle abil võidelda rassismi ja ksenofoobia vastu ning suurendada sallivust nii Euroopas kui ka mujal maailmas.

Avaldatud: Neljap, 25/04/2013 - 16:51


Tweet Button: 

Lingid


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!