Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Podpora kultury Středomoří

A picture
© iStockphoto.com - franckreporter
Granty nadace Marc de Montalembert podporují projekty, které umožňují mladým lidem ze středomořských států objevit rozmanitost ostatních kultur Středomoří a získat cit pro jejich rozmanitost a bohatství.

Nadace Marc de Montalembert má za cíl podporovat kulturní porozumění v mladé generaci a rozvíjet mezikulturní dialog v oblasti Středomoří. Nadace každoročně uděluje mladým lidem z tohoto regionu jeden grant na realizaci mezikulturního projektu.

 

Můžu se přihlásit i já?

Ano, pokud je vám méně než 30 let, pocházíte z některého ze států Středomoří a chcete uskutečnit originální mezikulturní projekt, který odpovídá vašemu profesnímu zaměření. Pokud se chcete o grant ucházet, měli byste předložit studijní projekt v kulturního oblasti podle svého výběru.

 

Jak se přihlásit?

Výzva k předkládání žádostí se každý rok uveřejňuje 1. října a přihlášku musíte podat nejpozději 31. prosince. Formulář přihlášky si však musíte vyžádat do 15. prosince. Pokud vám bude grant udělen, budete pozvání na jeho slavnostní předání 25. dubna na ostrově Rhodos.

Budete mít jeden rok na vypracování zprávy o vědomostech a zkušenostech, které jste během svého projektu nabyli. Zpráva může být v písemné podobě nebo v jakémkoli jiném publikovatelném formátu (např. fotografie, video apod.) Nadace vám dává možnost strávit až šest měsíců v jejím sídle na ostrově Rhodos, kde si můžete svůj projekt připravit.

 

Další informace

Od roku 1994 do roku 2012 získalo grant 21 projektů z různých oblastí, např. psaní, architektury, zpěvu, fotografie, hudby, etnografie a dějin umění.

V roce 2010 začala nadace udělovat Cenu Marc de Montalembert ve spolupráci s Institut National d’Histoire de l’Art v Paříži. Tato cena je určena mladým vědcům ze Středomoří, kteří se věnují výzkumu v oblasti dějin umění středomořského regionu.

Zveřejněno: čt, 25/04/2013 - 16:29


Tweet Button: 

Související internetové odkazy


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz