Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Pasjonuje Cię wszechświat?

A picture
© European Space Agency
Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) oferuje szereg staży dla młodych obywateli państw, które są członkami ESA lub współpracują z nią. Wybierz program, który najbardziej Ci odpowiada!

Staże dla młodych absolwentów (YGT)

W ramach tego programu istnieje możliwość odbycia rocznego, płatnego stażu (opłacone są również koszty podróży i ubezpieczenia zdrowotnego) w zajmującej się pasjonującą tematyką, wielokulturowej instytucji.  Podczas stażu dla młodych absolwentów zdobędziesz cenne doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu misji kosmicznych. Jako stażysta zostaniesz przydzielony do danego projektu i będziesz mógł zdobywać wiedzę dzięki współpracy ze specjalistą z ESA, który będzie również Twoim mentorem.

Każdego roku w połowie listopada na stronie agencji pojawiają się ogłoszenia o stażach, jednak wiadomości o dodatkowych miejscach zamieszczamy przez cały rok. Zachęcamy do regularnego sprawdzania naszej strony!

Do udziału w stażu kwalifikują się niedawni absolwenci oraz studenci ostatnich lat studiów technicznych lub kierunków nauk ścisłych. Kandydaci powinni również być obywatelami państw będących członkami ESA lub państw współpracujących z agencją.

Aby zgłosić swoją kandydaturę, wypełnij formularz podania dołączony do ogłoszenia o stażu i wyślij go razem z CV i listem motywacyjnym. Prosimy pamiętać, że można wysłać tylko jeden internetowy formularz podania.

 

Program podoktoranckich stypendiów badawczych

Jeśli jesteś młodym naukowcem lub inżynierem, ESA daje Ci możliwość udziału w dwuletnim programie badawczym w wielu dziedzinach mających związek z nauką o kosmosie oraz technologiami kosmicznymi i ich zastosowaniami.

Do udziału w programie kwalifikują się osoby, które niedawno uzyskały tytuł doktora w dziedzinie blisko związanej z działalnością człowieka w kosmosie i są obywatelami jednego z państw będących członkami ESA lub państw współpracujących z agencją.

Podania można przesyłać przez cały rok, jednakże proces selekcji zaczyna się zazwyczaj w październiku.

Prosimy o przesłanie podania wraz z CV, listą publikacji, referencjami, dyplomem z tytułem doktora oraz szczegółowym opisem projektu badawczego na adres: temp.htr@esa.int.

 

Praktyki studenckie

Jeżeli wciąż studiujesz, ESA oferuje Ci możliwość odbycia stażu trwającego od trzech do sześciu miesięcy, który można zaliczyć do programu studiów. Tego rodzaju bezpłatne staże można odbywać zarówno w dziedzinach technicznych, jak i nietechnicznych.

Do stażu kwalifikują się studenci kończący studia licencjackie lub będący w pierwszej połowie studiów magisterskich z zakresu matematyki, inżynierii, fizyki, informatyki, prawa, finansów itp.

Prosimy wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy i wysłać go do jednego z głównych organów ESA. Do formularza należy dołączyć CV oraz list motywacyjny.

 

Opublikowane: czw., 25/04/2013 - 15:27


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie