Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Tev ir kāre izzināt Visumu?

A picture
© European Space Agency
Eiropas Kosmosa aģentūra piedāvā dažādas mācību iespējas jauniešiem, kuri ir Eiropas Kosmosa aģentūras dalībvalstu un sadarbības valstu pilsoņi. Noskaidro, kura der tev!

Praktikantu programma

Šī programma piedāvā vienu gadu apmaksātas mācības, pabalstu ceļa izdevumiem un veselības apdrošināšanu tiem, kas vēlas strādāt aizraujošā starptautiskā un multikulturālā vidē. Programma piedāvā iegūt vērtīgu pieredzi kosmosa projektu izstrādē un īstenošanā. Praktikantiem būs jāatbild par kādu projektu, un viņiem palīdzēs darbaudzinātājs no Eiropas Kosmosa aģentūras.

Ik gadu novembra vidū aģentūras vietnē tiek izziņotas jaunas prakses vietas, un arī visa gada garumā tiek izsludinātas vairākas vakances. Tāpēc turi acis vaļā!

Tu vari pieteikties, ja nesen esi pabeidzis augstskolu vai mācies pēdējā kursā tehniskā vai zinātniskā disciplīnā. Tev arī jābūt kādas EKA dalībvalsts vai sadarbības valsts pilsonim.

Lai pieteiktos, aizpildi interneta pieteikuma veidlapu, kas pievienota katrai vakancei, pievienojot CV un pavadvēstuli. Ievēro, ka drīksti nosūtīt tikai vienu elektronisko pieteikuma veidlapu!

 

Pēcdoktorantūras programma

Ja esi jauns zinātnieks vai inženieris, Eiropas Kosmosa aģentūra tev piedāvā stipendiju divu gadu pētniecībai disciplīnās, kas saistītas ar kosmosa zinātni vai tehniku.

Vari pieteikties, ja nesen esi aizstāvējis doktora grādu jomā, kas cieši saistīta ar darbību kosmosā, un esi EKA dalībvalsts vai sadarbības valsts pilsonis.

Pieteikumu vari sūtīt jebkurā laikā, bet izvērtēšana parasti sākas oktobrī.

Aizpildītu pieteikuma veidlapu kopā ar CV, publikāciju sarakstu, atsauksmēm, doktora diplomu un sīku pētniecības projekta aprakstu sūti uz šādu adresi: temp.htr@esa.int.

 

Studentu prakse

Ja tu vēl studē, studiju ietvaros 3–6 mēnešus vari praktizēties Eiropas Kosmosa aģentūrā. Prakse ir bez atalgojuma un iespējama gan tehniskās, gan netehniskās jomās.

Vari pieteikties, ja drīz beigsi bakalaura programmu vai nesen esi sācis mācīties maģistrantūras programmā, piemēram, apgūsti matemātiku, inženierzinātni, fiziku, dabaszinātnes un informācijas tehnoloģijas, jurisprudenci, finanses.

Aizpildi interneta pieteikšanās veidlapu un aizsūti to pa e‑pastu kādam no EKA centriem. Pievieno savu CV un pavadvēstuli, kurā paskaidro, kāpēc vēlies strādāt Eiropas Kosmosa aģentūrā.

publicēts: C., 25/04/2013 - 15:16


Tweet Button: 

Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!