Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Vulcanus: Japon teknolojisini ilk elden öğrenin

A picture
© fotolia.com - luchshen
Doğan güneşin ülkesinde bir sanayi tesisine yerleştirilme ile ilgileniyor musunuz? Japonya’da Vulcanus programı için seçilme şartlarını karşılayıp karşılamadığınızı öğrenin!

AB-Japon Sanayi İşbirliği Merkezi tarafından 1997 yılında oluşturulan Japonya’da Vulcanus programı AB öğrencileri için Japonya hakkında bir haftalık seminer, dört aylık yoğun Japonca kursu ve ardından bir Japon şirketinde sekiz aylık stajı kapsamaktadır.

 

Başvuru koşullarını karşılıyor musunuz?

Seçilebilmek için bir AB ülkesi vatandaşı olmanız ve bir AB Üniversitesinin mühendislik veya fen dallarından birinde en az üçüncü senenizde olmanız gereklidir. Bilgisayar bilimleri, mühendislik bilimleri, makine mühendisliği, kimya, elektronik, biyoteknoloji, elektrik mühendisliği, fizik, telekomünikasyon, bilişim, nükleer enerji mühendisliği, inşaat mühendisliği, metal malzemeler, seramik, üretim sistemler vb. alanlar kapsama dâhildir.

Program Eylül ayında başlayıp ertesi yılın Ağustos ayında sona ermekte olup Japonya ve AB arasında karşılıklı anlayış ve endüstriyel işbirliğini geliştirmeyi ve artırmayı hedeflemektedir. Eğer bir yıllık staj yapmanız zorunluysa, Vulcanus öğrenim sürenize dâhil olarak tanınabilir veya bir yıl izinli kabul edilebilirsiniz.

 

Nasıl başvurulur?

Sadece başvurunuzu göndermeniz ve seçilmek için beklemeniz yeterlidir! Transkriptiniz, öğretmenlerinizin tavsiyeleri, İngilizce bilginiz, motivasyonunuz, AB-Japonya ilişkileri ile ilgili tutumunuz ve farklı bir kültüre adapte olma yeteneğiniz esas alınarak değerlendirileceksiniz.

 

Finansman

Tüm bunları nasıl karşılayacağınızdan kaygılanıyorsanız endişe etmeyin bazı yardımlar sağlanmaktadır. Program AB-Japon Sınai İşbirliği Merkezi ve ev sahibi Japon şirketleri tarafından finanse edilmektedir. Seyahat harcamalarınızı karşılamak için 2.000.000‑yen’lik bir burs alacaksınız. Dil kursu ve seminer ücretsiz olup, tüm sure boyunca konaklama sağlanmaktadır.

Yayınlanma: Çar., 24/04/2013 - 12:37


Tweet Button: 

İlgili bağlantılar


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!