Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Apgūsti japāņu tehniku pie pašiem japāņiem!

A picture
© fotolia.com - luchshen
Gribi praktizēties uzņēmumā uzlecošās saules zemē? Varbūt vari pieteikties programmā “Vulcanus in Japan”!

Programmu “Vulcanus in Japan” radīja ES un Japānas Industriālās sadarbības centrs 1997. gadā, un tā piedāvā ES studentiem iespēju praktizēties uzņēmumos. Praksē ietilpst vienas nedēļas seminārs par Japānu, četru mēnešu intensīvie japāņu valodas kursi un astoņu mēnešu prakse kādā Japānas uzņēmumā.

 

Vai pieteikties vari arī tu?

Tu vari pieteikties, ja esi ES dalībvalsts pilsonis un kādā ES dalībvalsts augstskolā apgūsti inženierzinātnes vai dabaszinātnes (vismaz trešajā kursā). Tā, piemēram, var būt datorzinātne, inženierzinātne, mašīnbūve, ķīmija, elektronika, biotehnika, elektrotehnika, fizika, telesakari, informācija, kodoltehnika, civilceltniecība, metālmateriāli, keramika, ražošanas sistēmas u.c.

Programma sākas septembrī un beidzas nākamā gada augustā. Tās mērķis ir uzlabot un stimulēt rūpniecisko sadarbību un savstarpējo sapratni starp Japānu un ES. Ja tev augstskolā ir obligāti vajadzīga prakse, tad tu vari izmantot programmā “Vulcanus” pavadīto laiku.

 

Kā pieteikties?

Vienkārši jāaizsūta pieteikums un jācer, ka tiksi atlasīts! Tevi izvērtēs, ņemot vērā tavus akadēmiskos nopelnus, pasniedzēju ieteikumus, angļu valodas zināšanas, motivāciju, tavu nostāju attiecībā uz sadarbību starp ES un Japānu un spēju pielāgoties citai kultūrai.

 

Finansējums

Ja neesi drošs, kā tu spēsi šo visu atļauties, nebēdā! Programmu finansē ES un Japānas Industriālās sadarbības centrs un Japānas uzņēmumi, kas uzņem praktikantus. Ceļa izdevumu apmaksai saņemsi divus miljonus jenu. Valodas kursi un seminārs ir par velti, un visu prakses laiku tev būs nodrošināta dzīvesvieta.