Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Vulcanus: seznamte se s japonskou technologií osobně

A picture
© fotolia.com - luchshen
Chtěli byste absolvovat praxi přímo v japonském podniku? Podívejte se, zda byste se nemohli zúčastnit programu „Vulcanus in Japan“!

Program s názvem Vulcanus in Japan vznikl v roce 1997 z iniciativy Střediska pro průmyslovou spolupráci mezi EU a Japonskem  a nabízí studentům z EU možnost studijně-pracovních pobytů v Japonsku, které se skládají z jednotýdenního semináře o Japonsku, čtyřměsíčního intenzivního kurzu japonštiny a osmiměsíční stáže v japonském podniku.

 

Můžu se přihlásit i já?

Zájemci o účast v programu musí mít státní příslušnost jedné z členských zemí EU a studovat strojírenský obor či přírodní vědy, a to přinejmenším ve třetím ročníku vysoké školy se sídlem v EU. Jde o obory jako například výpočetní technologie, inženýrství, všeobecné strojírenství, chemie, elektronika, biotechnologie, elektroinženýrství, fyzika, telekomunikace, informatika, jaderné inženýrství, stavební inženýrství, metalurgie, výroba a zpracování keramických materiálů, výrobní systémy apod.

Program probíhá vždy od září do srpna a jeho cílem je zlepšit a stimulovat průmyslovou spolupráci a vzájemné porozumění mezi EU a Japonskem. Pokud je jedním z požadavků pro absolvování vašeho oboru rok praxe, stáž v rámci programu Vulcanus vám může být uznána jako součást studia nebo jako rok přerušení studia.

 

Jak se přihlásit?

Stačí zaslat přihlášku. Pak už záleží na tom, zda budete vybráni právě vy. Při výběru vhodných kandidátů se hodnotí studijní výsledky, doporučení profesorů, znalost angličtiny, motivace, vztah k eurojaponské spolupráci a schopnost adaptovat se v jiném kulturním prostředí.

 

Financování

Nemusíte se obávat, že si účast v programu nebudete moci dovolit. Program financuje Středisko pro průmyslovou spolupráci mezi EU a Japonskem spolu s japonskými hostitelskými podniky. Na pokrytí cestovních nákladů získáte grant ve výši 2 000 000 yenů. Jazykový kurz i zmíněný seminář jsou zdarma. Během celého pobytu vám navíc bude poskytováno ubytování.

Zveřejněno: st, 24/04/2013 - 12:26


Tweet Button: 

Související internetové odkazy


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz