Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Vulcanus: tutvu Jaapani tehnoloogiaga

A picture
© fotolia.com - luchshen
Kas oled huvitatud tööpraktikast tõusva päikese maal? Võib-olla oled just sina sobiv kandidaat osalema programmis Vulcanus. Uuri järele…

1997. aastal ELi-Jaapani tööstuskoostöö keskuse poolt algatatud programm Vulcanus in Japan pakub ELi üliõpilastele praktikavõimalust Jaapanis. See hõlmab ühenädalast Jaapani-teemalist seminari, neli kuud kestvat intensiivset jaapani keele kursust ning kaheksakuulist praktikat mõnes Jaapani ettevõttes.

 

Kes saavad kandideerida?

Kandideerimiseks pead olema ELi liikmesriigi kodanik ning vähemalt kolmanda kursuse inseneri- või loodusteaduste tudeng mõnes ELis asuvas ülikoolis. Hõlmatud on muu hulgas järgmised erialad: informaatika, inseneriteadused, mehaanika, keemia, elektroonika, biotehnoloogia, elektrotehnika, füüsika, telekommunikatsioon, infotehnoloogia, tuumatehnika, tsiviilehitus, metallmaterjalid, keraamika, tootmissüsteemid jne.

Praktikaperiood algab septembris ning lõpeb järgmise aasta augustis ning selle eesmärk on parandada ja ergutada tööstusalast koostööd ja vastastikust mõistmist Jaapani ja ELi vahel. Kui sinu õpingud näevad ette kohustuslikku praktikat, siis võib Vulcanust käsitleda selle osana või see võib olla vaheaasta.

 

Kuidas kandideerida?

Pead lihtsalt saatma oma taotluse. Valiku tegemisel hinnatakse sinu akadeemilisi tulemusi, õpetajate soovitusi, inglise keele oskust, motivatsiooni, suhtumist ELi-Jaapani suhetesse ning võimet kohaneda võõra kultuuriga.

 

Rahastamine

Programmis osalejatele pakutakse teatavat abi. Programmi rahastavad ELi-Jaapani tööstuskoostöö keskus ja Jaapani ettevõtted, kes osalejaid võõrustavad. Reisikulude katmiseks antakse 2 000 000 jeeni. Keelekursused ja seminar on tasuta ning osalejatele pakutakse majutust kogu praktikaperioodi ajaks.