Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Zostań stypendystą Bogliasco!

A picture
© fotolia.com - olly
Jeżeli zajmujesz się pracą twórczą na zaawansowanym poziomie lub prowadzisz badania naukowe, możesz wystąpić o stypendium w ramach Bogliasco Fellowship Programme. Zapoznaj się z wymaganiami uczestnictwa w programach Liguria Study Centre na Riwierze Włoskiej.

Znajdujące się niedaleko Genui Bogliasco Foundation’s Liguria Study Centre przyznaje stypendia rezydencyjne artystom i naukowcom z całego świata i w każdym wieku.

 

Kto się kwalifikuje?

Organizatorzy czekają na Twoje zgłoszenie, jeżeli zajmujesz się pracą twórczą lub naukową w dziedzinie archeologii, architektury, języków klasycznych, tańca, filmu lub wideo, historii, architektury krajobrazu, literatury, muzyki, filozofii, teatru bądź sztuk wizualnych. Pamiętaj jednak, że jeżeli zajmujesz się performansem wielkoprzestrzennym, zwłaszcza wykorzystującym elementy tańca, muzyki i teatru – Centrum nie dysponuje przestrzenią do prowadzenia prób.

 

Jak się zgłosić?

Aby móc ubiegać się o stypendium Bogliasco Fellowship, musisz wykazać się znaczącymi osiągnięciami w swojej dyscyplinie, odpowiadającymi Twojemu wiekowi i doświadczeniu. Powinieneś także przedstawić opisy projektów, które zamierzasz realizować w Centrum Bogliasco. Stypendia Bogliasco Fellowships nie są przyznawane studentom.

Podania można składać w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim lub hiszpańskim. Sprawdź najpierw, jakie dokumenty są wymagane i z jakich etapów składa się proces selekcji kandydatów – informacje te znajdziesz na stronie internetowej programu stypendialnego.

 

Terminy

Stypendia trwają zazwyczaj od września do 13 grudnia (semestr jesienno-zimowy, termin nadsyłania zgłoszeń upływa w styczniu) oraz od lutego do maja (semestr zimowo-wiosenny, termin składania zgłoszeń upływa w kwietniu). Szczegółowe dane na temat terminów w bieżącym roku znajdziesz na programu stypendialnego.

 

 

Od chwili założenia fundacji w 1996 r. stypendia Bogliasco Foundation otrzymało prawie 700 artystów z 40 krajów świata. Co roku Fundacja przyznaje 50 stypendiów trwających zazwyczaj około miesiąca.

Opublikowane: pt., 12/04/2013 - 12:52


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie