Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Tarptautiniai menininkų mainai

A picture
© shutterstock.com - Masson
Jums, kaip menininkui, darbas kitoje šalyje gali būti naujas įkvėpimo šaltinis. Įgysite patirties ir žinių, galbūt net prasiplės susidomėjusiųjų jūsų kūryba ratas ar užmegsite partnerystę.

Menininkų ir kultūros specialistų darbas svečiose šalyse labai svarbus kultūrų įvairovei ir kultūrų dialogui. Keliaudami į užsienį galite išplėsti savo veiklos mastą, tobulinti savo kūrybą, keistis patirtimi su kitais menininkais ir iš jų mokytis. Talentingiems kūrybos žmonėms laisviau kertant sienas, galimas iš skirtingos kultūrinės aplinkos kilusių ir įvairioms meno tradicijoms priklausančių kūrėjų bendradarbiavimas ir vaisingi mainai.

 

Nuo ko pradėti?

Prieš nuspręsdamas dėl menininkų judumo arba kūrybinės viešnagės programos, turėtumėte pagalvoti apie savo motyvus. Turėtumėte būti tikras dėl priežasčių, kodėl norite pagyventi ir padirbėti kur nors kitur.

Pasirinkti iš visų esamų galimybių gali būti nelengva užduotis, bet galbūt bus lengviau, jei pirmiausia apmąstysite šiuos klausimus:

  • Kuris regionas ir disciplina jus domina?
  • Koks viešnagės modelis jums tinka labiausiai?
  • Kokių darbo sąlygų jums reikia?

Po to turėtumėte pamąstyti apie paraiškas ir lėšas. Paraiškų teikimo tvarka nepaprastai skiriasi, o dalyvavimas planuojamas gerokai iš anksto. Pagal kai kurias kūrybinių viešnagių programas padengiamos visos išlaidos, pagal kitas – jokios, o pagal trečias išlaidos padengiamos tik iš dalies. Gerai pasiskaičiuokite savo biudžetą prieš išvykdamas!

 

Meninis darbas Bronkso Menų ir švietimo centre „Casita Maria“ buvo nepaprastai naudingas mano projektui. Ne tik galėjau bendradarbiauti su unikalia Bronkso bendruomene – o tai buvo būtina mano projektui, – bet ir gavau didžiulę studiją (mokyklos sporto salę), kurioje galėjau naudotis sustiprintu garsu, išbandyti projekcijas ir plėtoti projektą. Be to, mane labai maloniai priėmė „Casita Maria“ darbuotojai, kurie su dideliu entuziazmu reagavo į tai, kad pas juos dirba multimedijų menininkas iš kitos šalies. Sudėtingo ir itin modernaus multimedijų projekto kūrimas Bronkso mokyklos sporto salėje buvo tarsi kažkas siurrealaus, bet tai man padėjo smarkiai pasistūmėti į priekį su darbu.
Markas Bolotinas iš Australijos Niujorke buvo 2012 m.

 

Kur ieškoti informacijos?

Trans Artists Foundation – tai žinių apie kultūros srities judumą centras. Itin daug dėmesio skiriama menininkų kūrybinių viešnagių programoms.

On the move – tai informacinis kultūros srities judumo tinklas. Svetainėje nurodomi paraiškų teikimo terminai, pateikiami vadovai ir priemonės.

e.mobility – tai menininkų judumą skatinanti bendruomenė, sudaranti galimybes menininkams rasti kūrybinės viešnagės programą, pateikti viešnagės projektus ir siūlyti susitikimus.

Residency unlimited – tai nemokama paslaugų svetainė, kurioje pateikiama naujausios informacijos apie menininkų kūrybinių viešnagių galimybes visame pasaulyje.

Res artis – tai pasaulinis menininkams kūrybines viešnages siūlančių asmenų ir organizacijų tinklas.

Paskelbta: Pn, 12/04/2013 - 11:29


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!