Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

UNESCO-Aschberg Bursları: sanatçılar için değişim programı!

A picture
© fotolia.com - lassedesignen
Hep bir değişim programına katılmak istediniz fakat Erasmus gerçekte size göre değil miydi? UNESCO-Aschberg Burs Programı ile dünyanın her yerinde genç konuk sanatçı programından faydalanabilirsiniz.

Genç bir sanatçı olarak UNESCO-Aschberg Burs Programı, size deneyim kazandırır, kişiliğinizi geliştirmenizi ve kültürlerarası diyalog ve faaliyetlerde yer almanızı sağlayarak başka bir ülkede eğitiminizi tamamlamanıza yardım eder.

 

Kimler başvurabilir?

Müzik, görsel sanatlar veya yaratıcı yazarlık alanlarında çalışan 25-35 yaşları arasında genç bir sanatçıysanız 1 aydan 3 aya kadar ikamet için başvurabilirsiniz. Bu üç alan, özellikle kayıt endüstrisi, konser organizasyonu, görsel-işitsel sektör, grafik tasarım ve yayıncılık gibi yaratıcı endüstrilere yön veren sanatsal uzmanlığı kapsamaktadır.

 

Nasıl başvurulur?

İstediğiniz disiplin ve/veya ülkeye bağlı olarak ilgilendiğiniz kuruma doğrudan başvurmanız ve tüm şartları taşıdığınızdan emin olmanız gereklidir. Kurumlar adayları ön-seçimle belirlerler. Kuzey-Güney ve Güney-Kuzey işbirliğini artırmak için programın gelişmekte olan ülkelerdeki sanatçılar ve kurumlara öncelik verdiğini aklınızda bulundurun.

 

Sürelere dikkat edin!

Her bir UNESCO-Aschberg bursuna başvuru tarihi bir kurumdan diğerine değişmektedir ancak başvuruların büyük çoğunluğu Ekim ortası ve Kasım ortasında sona ermektedir. Kesin tarihleri, ilgilendiğiniz konaklama yerini inceleyerek öğrenebilirsiniz. Her sene yalnızca bir başvuru yapabileceğinizi ve bir programda yalnızca bir kere yer alabileceğinizi unutmayın.

Yayınlanma: Çar., 24/04/2013 - 11:30


Tweet Button: 

İlgili bağlantılar


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!