Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

UNESCO-Aschbergi stipendiumid: kunstnikevahetus!

A picture
© fotolia.com - lassedesignen
Kas oled kunagi soovinud osaleda vahetusprogrammis, kuid Erasmus ei ole just sinu jaoks? UNESCO-Aschbergi stipendium annab sulle võimaluse noore kunstniku residentuuriks mis tahes paigas maailmas.

UNESCO-Aschbergi stipendiumiprogramm pakub noortele kunstnikele välismaal elamise ja õppimise kogemust, aidates neil areneda ning osaleda kultuuridevahelises dialoogis ja tegevuses.

 

Kes saavad kandideerida?

Programm on mõeldud 25–35-aastastele noortele kunstnikele, kes töötavad muusika, kujutava kunsti või kirjandusloome valdkonnas. Taotleda saab 1–3-kuulist residentuuri. Need kolm valdkonda hõlmavad loometööstust juhtivaid erialasid, nagu plaaditööstus, kontserdikorraldus, audiovisuaalsektor, graafiline disain ja kirjastus.

 

Kuidas kandideerida?

Sõltuvalt erialast ja/või riigist, peaksid taotluse esitama otse sellele asutusele, millest huvitatud oled. Kontrolli, et täidaksid kõik tingimused. Asutused eelvalivad kandidaate ning võta arvesse, et programmi raames antakse eelis arengumaadest pärit kunstnikele ja asutustele. Selle eesmärk on edendada põhja-lõuna ning lõuna-lõuna koostööd.

 

Tähtajad!

UNESCO-Aschbergi stipendiumide taotlustähtajad on eri asutuste puhul erinevad, kuid enamik neist lõpeb ajavahemikus oktoobri keskpaigast novembri keskpaigani. Kontrolli, millised on tähtajad sind huvitava koha puhul. Pea meeles, et aastas saab esitada ainult ühe taotluse ning programmis on võimalik osaleda vaid üks kord.

Avaldatud: Kolmap, 24/04/2013 - 10:40


Tweet Button: 

Lingid


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!