Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Vai no pāridarījumiem internetā esi cietis arī tu?

© fotolia.com - Oscar Espinosa
Daudzi no mums ik dienas daļu laika pavada internetā — izmanto sociālos tīklus, apmainās ziņojumiem ar draugiem, skatās televīziju vai meklē informāciju skolai vai darbam. Bet kas notiek, ja tiešsaistē kļūsti par pāridarījumu upuri?

Kustība No Hate Speech Movement ir jaunatnes kampaņa, kurā jauniešus mudina aizstāvēt cilvēktiesības un iznīdēt naidīgus izteikumus (piemēram, rasismu, homofobiju, seksismu un citus kiberiebiedēšanas veidus).

 

Kustību sāka Eiropas Padome, un ideja ir pret pāridarījumiem tiešsaistē vērsties, izmantojot to pašu tīmekli. Kustība cenšas padziļināt jauniešu izpratni par naidīgiem izteikumiem un iemācīt viņus atpazīt gadījumus, kad tiek pārkāptas cilvēktiesības, un palīdzēt viņiem aizstāvēt savas un citu cilvēktiesības.

 

ES Pamattiesību aģentūras ziņojums liecina, ka visbiežāk par visādu naida noziegumu upuriem kļūst minoritāšu grupas (arī romi, cilvēki ar netradicionālu seksuālo orientāciju un migranti). Pāridarītāji izmanto tiešsaistes saziņas šķietamo anonimitāti.

 

Noskaties oficiālo kampaņas video:

 

 

Kā tu vari palīdzēt

Šeit ir 5 lietas, ko vari darīt, lai atbalstītu kustību No Hate Speech Movement.

 

  1. Augšupielādē pret naidīgiem izteikumiem vērstus ziņojumus, attēlus, videomateriālus un citu saturu, ko esi sagatavojis.

 

  1. Esi bijis liecinieks vai upuris pāridarījumiem tiešsaistē? Ziņo par to, nosūtot šo saiti uz datubāzi Hate Speech Watch. Tā ir platforma, kas izveidota, lai norādītu, kur internetā ir ievietoti naidīgi izteikumi.

 

  1. Lasi kustības blogu. Tur uzzināsi par gaidāmajiem pasākumiem un to, kā vari iesaistīties. Kustībai vari arī sekot līdzi Facebook un tviterī.

 

  1. Paraksti petīciju par naida noziegumu upuru Eiropas dienas ieviešanu 22. jūlijā.

 

  1. Skolā, jaunatnes grupā vai publiskā vietā rīko pasākumu, kas atbalsta naida noziegumu upuru Eiropas dienas ieviešanu 2016. gada 22. jūlijā, un informē par naida noziegumiem, kas pastrādāti tavā kopienā vai valstī.

 

 

Saite par līdzīgu tematiku

Projekti cīņai pret naidīgiem izteikumiem tiešsaistē un to apzināšana

publicēts: Pk., 13/11/2015 - 12:32


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!