Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Labāk būt sociālam, nevis radikālam

© fotolia.com - hikrcn
Plašsaziņas līdzekļos bieži tiek ziņots par visur pasaulē radikāli noskaņotiem jauniešiem. Uzzini, kā Eiropas Savienība mēģina apturēt šādu radikalizēšanos.

Ja esi jaunatnes darbinieks un esi satraukts par kāda veida radikalizāciju savā kopienā, ielūkojies radikalizācijas apzināšanas tīkla vietnē vai iepazīsties ar IMPACT Europe — ES finansētu projektu, kas izveidots, lai pētītu, kā novērst radikālismu, un dalītos labākajā pieredzē.

 

Ne mūsu vārdā!

Pēc teroristu uzbraukumiem Francijā un Dānijā 2015. gada sākumā ES komisārs Tibors Navračičs un izglītības ministri 17. martā Parīzē apņēmās gādāt, lai izglītībā tiktu godinātas Eiropas pilsoniskās vērtības. Papildus tam Eiropas Savienība ir finansējusi vairākus projektus savstarpējas sapratnes veicināšanai.

 

Savu artavu dod arī reliģiskās kopienas. Piemēram, kampaņa #NotInMyName, kuru sāka Londonā dibinātais Aktīvu pārmaiņu fonds, mudina musulmaņus nosodīt terorismu sociālajos tīklos. Tagad šī kampaņa notiek arī citās valstīs.

 

Esi sabiedriski aktīvs, un tu jutīsies piederīgāks

Nereti jauniešus radikāli noskaņo internetā ievietoti video vai cilvēki, kas atrodas viņiem līdzās. No tā var izvairīties, ja jauniešus pamatīgi integrē sabiedrībā. Nesena Eirobarometra aptauja par jauniešiem ES parādīja, ka to jauniešu skaits, kuri iepriekšējā gadā piedalījušies vismaz vienas organizācijas (piemēram, sporta kluba, politiskās partijas vai cilvēktiesību organizācijas) pasākumos, ir samazinājies līdz 49 % (no 56 % 2013. g.). Vispopulārākie ir sporta klubi (29 %), jaunatnes un vaļasprieku klubi (16 %) un kopienas interešu grupas (11 %).

 

Ja vēlies aktīvāk piedalīties sabiedriskajā dzīvē, kāpēc gan nepamēģināt kādu no pasākumiem, kas ieteikts Eiropas Jaunatnes portālā? Ja vēlies darīt kaut ko cēla mērķa labā, vari pieteikties brīvprātīgajam darbam ārzemēs Eiropas Brīvprātīgo dienesta programmā. Vari ieskatīties arī šajā iespēju uzskaitījumā, varbūt atradīsi veidus, kā bagātināt savu pieredzi (piemēram, piedaloties prakses vai stipendiju programmā, konkursā). Ja tevi interesē jaunatnes politika, iesaisties strukturētajā dialogā un palīdzi politikas veidotājiem uzlabot darbu.

 

Saites par līdzīgu tematiku

publicēts: Pk., 13/11/2015 - 12:08


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!