Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Neapykantą kurstančios kalbos internete

© fotolia.com - Oscar Espinosa
Daugelis mūsų kasdien daug laiko praleidžia prie kompiuterio – naudojamės socialine žiniasklaida, susirašinėjame su draugais, žiūrime televizijos laidas arba ieškome informacijos, kurios mums reikia mokykloje arba darbe. Tačiau ką daryti, jei internete ima trykšti neapykanta?

Judėjimas prieš neapykantą kurstančias kalbas yra jaunimo kampanija, kurios tikslas – skatinti jaunimą ginti žmogaus teises ir kovoti su neapykantą kurstančiomis kalbomis internete (pavyzdžiui, rasistinėmis, ksenofobiškomis, seksistinėmis kalbomis ir kitokių rūšių priekabiavimu elektroninėje erdvėje).

 

Šios Europos Tarybos pradėtos kampanijos idėja – kovoti su priekabiavimu internete naudojantis pačiu internetu. Siekiama geriau informuoti jaunimą apie neapykantą kurstančias kalbas, išmokyti atpažinti žmogaus teisių pažeidimus, padėti apginti savo ir kitų žmonių žmogaus teises.

 

ES pagrindinių teisių agentūros ataskaitos matyti, kad dažniausiai visų rūšių neapykantos nusikaltimų, taip pat priekabiavimo internete taikiniu tampa mažumų grupės (įskaitant romus, LGTBI asmenis ir migrantus). Priekabiautojai naudojasi menamu bendravimo internete anonimiškumu.

 

Žiūrėk oficialų kampanijos vaizdo siužetą:

 

 

Kuo gali padėti?

Paremti judėjimą prieš neapykantą kurstančias kalbas gali penkiais būdais.

 

  1. Įkelk kovos su neapykantą kurstančiomis kalbomis pranešimus, nuotraukas, vaizdo įrašus arba kitą savo sukurtą turinį.

 

  1. Žinai apie priekabiavimo internete atvejį arba nuo to esi nukentėjęs tu pats? Nusiųsk pranešimą apie tai ir nuorodą į svetainę „Hate Speech Watch“. Ši platforma sukurta siekiant nustatyti neapykantą kurstančių kalbų atvejus.

 

  1. Skaityk tinklaraštį „nohatespeech“. Jame rasi informacijos apie artėjančius renginius ir galimybes įsitraukti į veiklą. Sekti pranešimus galima ir tinkluose Facebook arba „Twitter“.

 

  1. Pasirašyk peticiją, kad liepos 22-oji būtų paskelbta Europos neapykantos nusikaltimų aukų diena.

 

  1. Mokykloje, jaunimo grupėje arba viešoje erdvėje organizuok renginį, kuriuo būtų remiama 2016 m. liepos 22-oji – Europos neapykantos nusikaltimų aukų diena ir informuojama apie tavo bendruomenėje arba šalyje įvykdytus neapykantos nusikaltimus.

 

Susijusi nuoroda

Kovos su neapykantą kurstančiomis kalbomis projektai

Paskelbta: K, 12/11/2015 - 09:31


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!