Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Kuritarvitamine internetis

© fotolia.com - Oscar Espinosa
Paljud meist veedavad internetis iga päev tunde: sotsiaalmeedias, sõpradega suheldes, telesaateid vaadates või töö või kooli jaoks teavet otsides. Tihti saavad inimestest internetis kuritarvitamise ohvrid.

No Hate Speech on noortekampaania, mis julgustab noori inimõiguste eest seisma ja võitlema internetis levivate vihakõnede vastu (nt rassistlikud, homofoobsed ja seksistlikud väljaütlemised või muud küberahistamise ilmingud).

 

Euroopa Liidu Nõukogu on välja tulnud ideega, et internetis kuritarvitamise vastu võitlemiseks tuleb kasutada internetti ennast. Seepärast algataski nõukogu selle kampaania, et suurendada noorte teadlikkust vihakõnedest, et nad tunneksid ära, millal kellegi inimõigusi rikutakse. Noori soovitakse aidata enda ja teiste õiguste eest seismisel.

 

ELi Põhiõiguste Ameti aruande kohaselt on vähemusrühmad, nagu romad, LGTB-inimesed ja sisserändajad, kõige sagedamini vihakuritegude, sealhulgas internetis kuritarvitamise, ohvrid. Ründajad kasutavad ära online-keskkonna näilist anonüümsust.

 

Vaata kampaania ametlikku videot:

 

 

Kuidas saan mina aidata?

Kampaania toetamiseks on viis lihtsat võimalust.

 

  1. Laadi üles vihakõnede vastaseid sõnumeid, pilte, videoid ja muud enda loodud materjali.

 

  1. Kas oled olnud internetis kuritarvitamise tunnistaja või ohver? Anna sellest teada – saada link veebisaidile Hate Speech Watch, mis on loodud vihakõnede kontrollimiseks.

 

  1. Loe blogi nohatespeech. Sealt saad teavet uute ürituste ja oma panuse andmise võimaluste kohta. Nohatespeech-liikumist saab jälgida ka Facebookis ja Twitteris.

 

  1. Kirjuta alla petitsioonile nimetada 22. juuli vihakuritegude ohvrite päevaks.

 

  1. Korralda üritus oma koolis, noorterühmas või üldkasutatavas kohas, et toetada 22. juuli nimetamist vihakuritegude ohvrite päevaks, mis aitab suurendada teadlikkust vihakuritegudest Sinu kogukonnas või üldisemalt kogu riigis.

 

Kasulikud lingid:

Internetis levivate vihakõnede vastast võitlust toetavad projektid

Avaldatud: Teisip, 10/11/2015 - 10:26


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!