Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Prawa przysługujące lesbijkom, gejom, osobom biseksualnym, transpłciowym i interseksualnym (LGBTI)

© iStockphoto.com - clearstockconcepts
W wieku krajach i społecznościach nadal trudno jest być lesbijką, gejem, osobą biseksualną, transpłciową czy interseksualną (LGBTI) Gdzie można uzyskać pomoc

Z badania Eurobarometru z 2012 r. wynika, że 46 proc. respondentów uważa, że geje, lesbijki i biseksualiści doświadczają dyskryminacji. Oznacza to, że od czasu poprzedniego badania z 2009 r. niewiele się zmieniło.

 

Potwierdza to badanie przeprowadzone w 2014 r. przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej. 47 proc. respondentów przyznało, że osobiście zetknęło się z dyskryminacją lub napastowaniem z powodu swojej orientacji seksualnej w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Odsetek był najwyższy wśród lesbijek (55 proc.), wśród ludzi w wieku 18-24 lata (57 proc.) i osób o niskich dochodach (52 proc.).

 

Zacznij działać

Jeśli napotkasz w internecie treści znieważające środowiska LGBTI lub inne, możesz to zgłosić na stronie internetowej kampanii przeciw mowie nienawiści Hate Speech Watch. Badanie przeprowadzone w 2012 r. przez Dyrekcję ds. Młodzieży w Radzie Europy wykazało, że najczęściej spotykana mowa nienawiści ma charakter homofobiczny i transfobiczny.

 

Ciekawe strony

 

Opublikowane: wt., 10/11/2015 - 09:59


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie