Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Ko nozīmē šodien būt jaunam Eiropas Savienībā?

© fotolia.com - ra2 studio
Vai jauniešiem visur ES dzīve ir līdzīga? Privātās attiecības, mājoklis, darbs... Salīdzini sevi un savu valsti ar pārējo ES.

Dzīves kvalitāte

Saskaņā ar ziņojumu par dzīves kvalitāti ES, ko sagatavojis Eurofound, vislielākā apmierinātība ar dzīvi ir 16–24 gadus veciem cilvēkiem (vidēji 7,6 no 10) un pāriem ar bērniem (7,4).

 

Ziņojumā arī norādīts, ka cilvēkiem, kuri ar dzīvi ir visapmierinātākie, parasti ir ļoti laba veselība. Kaut arī ES jauniešu vidū plaši ir izplatīta smēķēšana, lielākais vairākums (67,7 %) apgalvo, ka viņiem ir laba vai pat ļoti laba veselība, un vairums nodarbojas ar sportu vai citām fiziskām aktivitātēm.

 

Kopumā Eiropieši ir apmierināti ar savu privāto dzīvi (vidēji 7,8 no 10), mājokli (7,5) un dzīves apstākļiem (7,3).

 

Dzīvesveids un ieradumi

Aizvien vairāk jauniešu katru dienu izmanto internetu (9 no 10 cilvēkiem 16–29 gadu vecumā), it īpaši mobilajās ierīcēs.

 

Jaunieši arī parasti vairāk laika velta izglītībai, līdz viņi sāk strādāt. Tas varētu būt tāpēc, ka viņiem ir grūti atrast darbu, — 20,9 % jauniešu ir bez darba.

 

Tomēr viņi mazāk uzticas savas valsts tiesību sistēmai (4,6 no 10). To parādīja vēlētāju aktivitāte ES Parlamenta vēlēšanās 2014. gadā (42,5 %). Vien 56 % cilvēku, kas ir 15‑30 gadus veci, apgalvoja, ka iepriekšējo trīs gadu laikā ir piedalījušies vēlēšanās, kaut arī šis procents bija augstāks Maltā (76 %), Beļģijā (73 %) un Itālijā (71 %).

 

Krietna daļa jauniešu (44 %) nekad nav piedalījušies organizētos pasākumos. Vispopulārākie pasākumi ir saistīti ar sporta klubiem (iepriekšējā gadā sporta klubu rīkotos pasākumos piedalījušies 35 % jauniešu) un jaunatnes klubiem, vaļasprieku pulciņiem vai dažādām jaunatnes organizācijām (22 %).

 

Salīdzini sevi ar citiem!

Šeit ir interaktīvs rīks Eiropas jauniešiem, ko vari izmantot, lai sevi salīdzinātu ar citiem Eiropas Savienības jauniešiem.

 

Vari arī skatīt rezultātus, kas iegūti aptaujā par dzīves kvalitāti visā ES.

 

Saite par līdzīgu tematiku

Šodien būt jaunam Eiropā

 

publicēts: Pk., 13/11/2015 - 12:15


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!