Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Kaip gyvena šiuolaikinis ES jaunimas?

© fotolia.com - ra2 studio
Ar jaunimo gyvenimas panašus visose ES šalyse? Asmeniniai santykiai, būstas, darbas... Palygink savo paties ir savo šalies padėtį su padėtimi kitose ES šalyse.

Gyvenimo kokybė

Remiantis Europos gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondo Eurofound parengta gyvenimo kokybės ES ataskaita, labiausiai patenkinti gyvenimu yra 16–24 metų žmonės (jų vidutinis vertinimas yra 7,6 balo 10) ir vaikus auginančios poros (7,4 balo).

 

Ataskaitoje pabrėžiama ir tai, kad labiausiai gyvenimu patenkinti žmonės yra ir labai stiprios sveikatos. Nors labai daug ES jaunimo rūko, didžioji dauguma (67,7 %) teigia, kad jų sveikata gera arba labai gera, dauguma sportuoja arba užsiima kita fizine veikla.

 

Europiečiai paprastai patenkinti savo asmeniniais santykiais (vidutinis vertinimas yra 7,8 balo iš 10), būstu (7,5) ir gyvenamąja aplinka (7,3).

 

Gyvenimo būdas ir įpročiai

Vis daugiau jaunimo kasdien naudojasi internetu (9 iš 10 16–29 metų asmenų), visų pirma naudodamiesi mobiliaisiais prietaisais.

 

Jauni žmonės prieš gaudami darbą vis ilgiau studijuoja. Priežastis gali būti tai, kad dabar, kai jaunimo nedarbas siekia 20,9 %, jiems sunku susirasti darbą.

 

Jaunimas mažiau pasitiki savo teisės sistema (4,6 balo iš 10). Šio reiškinio atspindys – negausus dalyvavimas Europos Parlamento rinkimuose 2014 m. (42,5 %). Tik 56 % 15–30 metų žmonių tvirtino balsavę kokiuose nors rinkimuose per pastaruosius trejus metus. Daugiau tokių asmenų buvo Maltoje (76 %), Belgijoje (73 %) ir Italijoje (71 %).

 

Didelė dalis jaunimo (44 %) niekada nėra dalyvavę organizuotoje veikloje. Populiariausia veikla susijusi su sporto klubais (35 % jaunuolių sakė per praėjusius metus dalyvavę sporto klubų organizuotoje veikloje), jaunimo klubais, laisvalaikio grupėmis ir įvairiomis jaunimo organizacijomis (22 %).

 

Palygink save su kitais!

Pasinaudok šia sąveikia priemone, kad palygintum save su kitų ES šalių jaunimu.

 

Gyvenimo kokybės tyrimo visoje ES rezultatai pateikiami ir kaip vaizdinė medžiaga.

 

Susijusios nuorodos:

Šiuolaikinis Europos jaunimas

 

 

Paskelbta: P, 09/11/2015 - 14:47


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!