Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Iš Serbijos į Japoniją per „Erasmus Mundus“

Pabaigęs robotų technikos bakalauro studijas Novi Sado (Serbija) universitete, Nemanja Raičevičius nusprendė teikti „Erasmus Mundus“ magistrantūros studijų paraišką. Dabar jis siekia daktaro laipsnio Londono Karališkajame koledže. Susipažinkite su Nemanjos istorija.

Kodėl nusprendei teikti „Erasmus Mundus“ magistrantūros studijų paraišką?

Nemanja: Magistrantūros studijoms norėjau išvykti į užsienį, nes norėjau studijuoti tokią robotų technikos sritį, kurios mokytis Serbijoje nebuvo galimybės, be to, norėjosi įgyti šiek tiek tarptautinės patirties. Svetainėje Mastersportal radau „Erasmus Mundus“ priklausantį kursą European Master in Advanced Robotics (EMARO). Mokymo programa man patiko ir nusprendžiau užsirašyti.

 

Kaip vyko priėmimas į šį magistrantūros kursą?

Nemanja: Nusiunčiau prašymo formą, balus ir rekomendacinius laiškus. Į šį kursą gali būti priimtas su stipendija arba be jos, bet Serbijoje mano balai buvo geri, todėl stipendiją gavau. Kadangi tai bendra magistrantūros programa, galima rinktis studijas vienoje iš keturių šalių. Nusprendžiau pirmuosius metus mokytis Genujos universitete Italijoje, o antruosius – Nante, Prancūzijoje. Be to, antraisiais metais magistro darbą galima rašyti vienoje iš Azijos įstaigų partnerių. Pateikiau prašymą tai daryti Keio universitete Tokijuje, jie mane priėmė, taigi dar praleidau penkis mėnesius studijuodamas Japonijoje.

 

Kokių skirtumų pastebėjai tarp studijų Serbijos ir užsienio universitetuose?

Nemanja: Studijų kokybė tiek mano šalies, tiek užsienio universitetuose buvo gera. Bet, pavyzdžiui, Genujos universitete naudojomės geresne įranga, nes šis universitetas turi daugiau lėšų. Be to, studijos buvo organizuotos taip, kad studentai dirbtų savarankiškiau. Pavyzdžiui, gavome išspręsti matematikos užduotį ir patys turėjome rasti sprendimo būdą. Studentai dirbdavo grupelėmis ir padėdavo vienas kitam. Tai man padėjo, pavyzdžiui, mokytis italų kalbos.

 

Ar magistro laipsnis pravertė tavo karjerai?

Nemanja: Taip. Tokijuje parašiau magistro darbą apie mobiliąją robotų techniką ir norėjau toliau dirbti šioje srityje. Ją studijuoti galima nedaug kur. Viena iš tokių vietų buvo Londono Karališkasis koledžas Jungtinėje Karalystėje, pateikiau paraišką doktorantūros studijoms ir buvau priimtas. Dabar ten ir studijuoju.

 

Ar rekomenduotum tokią programą kitiems jaunuoliams?

Nemanja: Be abejo! Labai pasikeičiau. Tokia patirtis suteikia daug daugiau asmeninio tobulėjimo galimybių. Be naujų išmoktų kalbų, susipažįsti su kitokiomis kultūromis ir į kai kuriuos dalykus pažvelgi iš kitos perspektyvos, kritiškiau. Manau, kad kiekvienas bent kartą gyvenime turėtų tai patirti.