Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Nebūtina keliauti lėktuvu

night train
© Flickr - kevin dooley
Kadangi dauguma Europos šalių nėra toli vienos nuo kitų, kartais kelionės tikslą galite pasiekti kitaip: traukiniu, autobusu, keltu, ir tai tik keletas keliavimo po Europą būdų.

Traukiniu

Keliaudami traukiniu galite ne tik grožėtis kraštovaizdžiu, tai taip pat puikus būdas keliauti po Europą, ypač nedideliais atstumais. Jei keliaujate toliau, galite pasirinkti naktinį reisą ir suderinti kelionę ir nakvynę.

„InterRail“ – kelionių traukiniu Europoje bilietas. Jei planuojate aplankyti keletą šalių, sutaupykite įsigydami „InterRail“ bilietą. Išsiaiškinkite, kokie deriniai labiau tinka jūsų kelionei po Europą, ir važinėkite traukiniu iš vienos vietos į kitą tiesiog parodydami savo „InterRail“ bilietą.

„RailEurope“ – susikurkite savo kelionės maršrutą atlikdami 50 skirtingų geležinkelio bendrovių visoje Europoje paiešką.

„Railfaneurope“ – Europos nacionalinių geležinkelių portalas.

 

Autobusu

Kelionė autobusu turi kai kurių tų pačių privalumų, kaip kelionė traukiniu: galimybę gėrėtis vaizdais ir keliauti naktį. Nors kartais autobusu keliauti lėčiau, gali būti, kad kai kurias tolimas vietoves galėsite pasiekti tik taip.

„Eurolines“ – tolimojo susisiekimo autobusų bendrovė, vežanti keleivius į visus svarbiausius Europos miestus. Svetainėje sužinosite, kur šiais autobusais galite nukeliauti, ir rasite jų tvarkaraščius.

„Busabout“ – tai unikali alternatyvi keliavimo autobusu paslauga, kai galite keliauti nevaržomi: į autobusą galite įlipti, iš jo išlipti ir vėliau kelionę tęsti bet kurioje lankstaus autobusų tinklo stotelėje.

„Megabus“ – pigios kelionės iš vieno Europos miesto į kitą.

 

 

Automobiliu

Nesvarbu, ar automobilį turite, ar ne, juo vis tiek galite keliauti po Europą. Naudodamiesi automobiliu bendrai su kitais žmonėmis net neturite mokėti vairuoti. Vairuotojas ir keleiviai pasidalija išlaidas ir taip keliaudami susipažįsta su naujais žmonėmis.

„Carpooling.com“ – pigus ir ekologiškas būdas keliauti po Europą ir galimybė susipažinti su žmonėmis iš 40 šalių.

„RoadSharing“ – kelionės automobiliu su kitais bendrakeleiviais ir autostopu.

„Blablacar“ – vairuotojų, kurie automobilyje turi laisvų vietų, ir žmonių, norinčių keliauti automobiliu po Europą, paieška.

 

Keltu

Galbūt tai jums niekada netoptelėjo, bet kartais geriausia per naktį keliauti keltu, ypač jei esate netoli Viduržemio jūros arba Skandinavijos.

„Ferrylines.com“ – daugiau kaip 1 800 keltų maršrutų Europoje paieška.

„Aferry.com“ – daugiau kaip 1 200 keltų maršrutų Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Airijoje, Nyderlanduose, Viduržemio jūroje ir kitur Europoje.

 

Kad ir kokią transporto priemonę pasirinktumėte, būtinai sužinokite, kokias turite keleivių teises. Netgi galite parsisiųsdinti specialią programėlę į išmanųjį telefoną.

Paskelbta: K, 05/06/2014 - 09:47


Tweet Button: 

Susijusios nuorodos


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!