Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Keletas patarimų, kaip elgtis apsistojus jaunimo nakvynės namuose

hostel
© Wasfi Akab - Flickr, CC by 2.0
Kaip keliauti po pasaulį neišlaidaujant ir užmegzti daugybę naujų pažinčių? Apsistojant jaunimo nakvynės namuose! Duosime keletą patarimų, ką daryti, kad jūsų nakvynė juose būtų kuo malonesnė.

Nors kai kuriuose jaunimo nakvynės namuose yra privačių kambarių arba mažesnių miegamųjų, paprastai tenka naudotis bendrais dušais ir tualetais. Nesitikėkite didelio privatumo. Tačiau, kitaip negu viešbučiai, jaunimo nakvynės namai suteikia galimybių užmegzti daugybę pažinčių (ypač jei keliaujate vienas). O jei tie žmonės jums nepatiks, visiškai neprivalėsite dar kada nors su jais susitikti. Tai priklausys nuo jūsų!

 

Geriausia, ką galite padaryti, tai atsipalaiduoti ir įsitraukti į pokalbį su kitais žmonėmis. Pradėkite nuo darbuotojų. Jie veikiausiai yra vietos gyventojai ir galės jums patarti, ką verta pamatyti, kur geriausia vakarieniauti, o kur – eiti pasilinksminti. Tarp kitų jaunimo nakvynės namuose apsistojusiųjų gali būti žmonių, kurie, kaip ir jūs, mėgsta apžiūrinėti naujas vietas arba siausti vakarėliuose. Iš jų galite gauti vertingų patarimų arba tiesiog pasipasakokite vieni kitiems savo nuotykius.

 

Kad viskas vyktų sklandžiai, svarbu ir būti tinkamai susikrovusiam daiktus.

 

  • Niekas nemėgsta duše stovėti ant kieno nors kito plaukų arba užsikrėsti kojų grybeliu, todėl pasiimkite šlepetes. Žinoma, ne tas puikios kokybės odines basutes, kurias ką tik įsigijote, o pigias plastikines šlepetes, kurių nesugadins vanduo ir muilas.
  • Jei kas valandą pašoksite iš miegų, nes jums pasirodys, kad kažkas bando jus apvogti, jūsų atostogos gali būti sugadintos (o ką jau kalbėti apie tai, jei tai iš tiesų nutiktų), todėl užrakinkite savo lagaminą, kuprinę arba krepšį arba prirakinkite jį prie lovos. Piniginę, pasą, telefoną ir kitus vertingus daiktus pasidėkite po pagalve arba kur nors kitur arti kūno.
  • Reikalai tikrai prasti, jei kas nors visą naktį neleidžia miegoti, nes garsiai knarkia, todėl visiems bus geriau, jei į kelionės krepšį įsimesite ausų kamštukus. (Pastaba. Jei žinote, kad knarkiate, bet vis tiek norite apsistoti jaunimo nakvynės namuose, aprūpinkite ausų kamštukais tuos, kurie miegos viename kambaryje su jumis, – taip įsigysite daug draugų).
  • Turėkite savo rankšluostį, o jei galite – paklodes ir miegmaišį. Kai kuriuose jaunimo nakvynės namuose rankšluosčiais ir patalyne aprūpinama, tačiau ne visuose, o ir išskalbta gali būti nelabai gerai. Be to, už rankšluosčius ir patalynę paprastai reikia sumokėti papildomai.
  • Kai kurie žmonės nedvejodami užžiebia visas šviesas, kai vidury nakties grįžta po vakarėlio. O jums, kaip tyčia, reikės anksti keltis ir skubėti į oro uostą! Kad šviesa jūsų nepažadintų, įsigykite miego kaukę. 

 

Na, ir dar vienas svarbus patarimas: pažiūrėkite, kaip jaunimo nakvynės namus, kuriuose ketinate apsistoti, vertina kiti. Tai geriausias būdas išvengti nemalonių staigmenų.

Paskelbta: K, 19/03/2015 - 11:52


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!