Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Nõuandeid hostelis peatujale

hostel
© Wasfi Akab - Flickr, CC by 2.0
Mis oleks parem moodus oma reisi rahakotisõbralikumaks muutmiseks ja uute inimestega tutvumiseks, kui ööbimine hostelis? Siit leiad mõned nõuanded selleks, et muuta oma peatus hostelis võimalikult meeldivaks.

Kuigi mõnes hostelis on olemas üksiktoad või väiksemad magamissaalid, tuleb sul vannituba ja tualetti tavaliselt jagada teiste külastajatega. Privaatsust ei maksa hostelis oodata. Erinevalt hotellidest pakuvad aga hostelid head võimalust suhtlemiseks ja uute inimestega kohtumiseks. Ja kui sulle uued tuttavad ei meeldi, siis võid nad pärast hostelist lahkumist lihtsalt unustada. Kõik oleneb sinust!

 

Parim viis hostelis ellujäämiseks on olla rahulik ja pingevaba ning alustada vestlust teiste inimestega. Alusta hosteli töötajatest: nad on tõenäoliselt kohalikud, kes saavad sulle soovitada, milliseid vaatamisväärtusi külastada, kuhu sööma minna ja milliseid lõbustusasutusi külastada. Võid teiste hostelikülastajate hulgast leida omale reisi- või peokaaslasi, saada väärtuslikke reisisoovitusi või lihtsalt kuulata üksteise lugusid.

 

Selleks et kõik läheks sujuvalt, anname siinkohal ka mõned näpunäited, mida asjade pakkimisel võiksid arvesse võtta:

 

  • Keegi ei soovi seista dušši all teiste inimeste juuksekarvades või saada jalaseent, seega võta kaasa plätud. Muidugi mitte uhiuued nahast sandaalid, vaid odavad plastikust jalanõud, mida vesi ja seep ei kahjusta.
  • Hirm, et keegi su asjad varastab, võib viia ööune ja rikkuda kogu puhkuse. Rääkimata sellest, et see päriselt juhtub. Seepärast hangi oma kohvrile, selja- või käekotile lukk või kinnita oma asjad voodi külge. Hoia oma rahakotti, passi, telefoni ja muid väärisesemeid padja all või mujal keha läheduses.
  • Ei ole just meeldiv, kui kellegi norskamine sind terve öö ärkvel hoiab. Kõigil on mugavam, kui võtad müra summutamiseks kaasa kõrvatropid (PS: kui oled ise norskaja, kuid soovid siiski hostelis ööbida, siis leiad palju sõpru, kui annad kõrvatropid oma toakaaslastele).
  • Võta kaasa oma rätik ja võimaluse korral ka linad ja magamiskott. Mõnes hostelis on need saadaval, kuid teistes mitte, või ei ole need eriti puhtad. Rätikute ja linade laenutamise eest tuleb tavaliselt ka maksta.
  • Mõni toakaaslane võib öiselt peolt saabudes arvata, et tal on vaja tingimata kõik tuled põlema panna — just siis, kui sinul on vaja hommikul vara ärgata, et lennuki peale jõuda. Silmamask võib sind säästa soovimatust ärkamisest. 

 

Ja lõpetuseks veel midagi olulist: enne hosteli broneerimist loe, mida varasemad külastajad selle kohta on arvanud. See on parim viis ebameeldivate üllatuste vältimiseks.

Avaldatud: Neljap, 19/03/2015 - 11:44


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!