Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Avrupa’da kısa süreli konaklama

Backpackers
© Flickr - garryknight
Seyahatinizi planladınız: çantalar hazırlandı, biletler ayırtıldı, peki konaklama? Seyahatiniz süresince makul fiyatlı bir konaklama için çeşitli seçeneklere bakınız.

Pansiyonlar

Uygun fiyatlı konaklama ararken pansiyonlar otellere iyi bir alternatiftir. Aşağıda popüler pansiyon web sitelerinin listesini görebilirsiniz:

 • European Hostels (Avrupa Pansiyonları): ziyaret ettiğiniz şehirdeki en iyi ve en ucuz yatakları araştırın. Bu sitede ayrıca bir takım faydalı seyahat ipuçları bulabilirsiniz.
 • European Hostel Guide (Avrupa Pansiyon Rehberi): pansiyonların fotoğrafları ve web sitelerinin bağlantıları ile tüm Avrupa’daki pansiyonlar hakkında bilgi sağlayan bir rehber.
 • Hostel World (Pansiyon Dünyası): en iyi fırsatları bulmak için tüm dünyada pansiyonları arayın ve buralarda yer ayırtın. Pansiyonlar hakkındaki yorumlar ve sırt çantası ile seyahat rehberlerini ve seyahat ipuçları bölümüne de bakın.
 • Hostels.com: 35.000’den fazla pansiyon arasından, varış yerinizi seçin ve başlayın. Şehir rehberlerine ve seyahat özellikleri sayfalarına göz atmayı unutmayın.
 • Hostelling International (Uluslararası Pansiyonculuk): gençlik pansiyonları-yurtları bir ülkeyi düşük maliyetle tanımak için harika bir yoldur. Dünya çapında 4.000 gençlik pansiyonu-yurdu arasından arama yapın.
 • Hostel Bookers (Pansiyon Rezervasyoncusu): dünya çapında 3.500’den fazla yerde pansiyonunuzu veya ucuz otelinizi rezerve edin. Ayrıca seyahatinizin en iyi şekilde tadını çıkarmak için seyahat bloguna, seyahat fikirleri listelerine ve gideceğiniz yere ilişkin rehberlere göz atın.

 

Kampçılık

Eğer doğa ile iç içe olmayı tercih ediyorsanız, kampçılık sizin için güzel ve ekonomik bir seçenek olabilir.

 • EuroCampings: Avrupa’daki kamp alanları hakkında ayrıntılı bilgi edinin, böylece tüm Avrupa’da birinci sınıf kamp yapabilirsiniz. Ülke, bölge, yer, kamp alanı adı veya tesisler ile arama yapabilirsiniz.
 • Interhike: Avrupa’daki tüm ülkeler için kampçılık ve yürüyüş önerileri, yalnızca haritayı kullanarak seçtiğiniz bölgeye yakın kamp alanlarını bulun.

 

Daire kiralama ve alt kira

Daha çok evde gibi hissetmek için bir oda veya tüm daireyi kiralayabilir veya evde değilken kendi evinizi kiraya verebilirsiniz.

 • Airbnb: 34.000’den fazla şehir ve 192 ülkede daire ve odalardan ağaç evler ve teknelere kadar, kendinize bir yer kiralayın. Gittiğiniz zaman kendi yerinizi de kiraya verebilir ve seyahatinizin masraflarını azaltabilirsiniz.

 

Ev değiş tokuşu

Eğer açık görüşlü ve evinizde misafir ağırlamaya istekliyseniz, siz de bir başkasının evinde birkaç gün ücretsiz kalabilirsiniz.

 • Belodged.com: başka bir üyenin evinde ücretsiz konaklama bulmak için veya yalnızca bir sonraki varış yerinizle ilgili seyahat ipuçlarına bakmak için ev sahibi üye olabileceğiniz bir çevrimiçi topluluk.
 • Hospitality Club: dost canlısı insanlar tanımak ve tüm dünyada ücretsiz konaklama bulmak için kulübe katılın.
 • Couchsurfing: dünya genelinde 100.000’den fazla şehirde yanında kalacağınız yerel ev sahipleri bulun, evinizi seyahat edenlere açarak ev sahibi olun ya da bölgenizdeki etkinliklere katılan seyahat eden kişilerle tanışarak şehrinizi yeniden keşfedin.
 • Knok: 159 ülkedeki 30.000’den fazla şehirde ücretsiz seyahat edin ve konaklayın. Ev sigortası dâhildir.

   

Eğer diğer her şey ters gidiyorsa, sabah erken saatte uçuş veya uzun süren bir bekleme veya seyahatinize biraz macera katmak istemeniz halinde, geceyi neden havaalanında geçirmiyorsunuz. Havaalanlarında Uyuma Rehberi yorumların, uyunacak en iyi ve en kötü havaalanlarının sıralaması ve havaalanlarında nasıl uyunacağına ilişkin bilgilerin olduğu bir rehber.

Yayınlanma: Çar., 11/06/2014 - 12:00


Tweet Button: 

İlgili bağlantılar


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!