Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Krátkodobé ubytovanie v Európe

Backpackers
© Flickr - garryknight
Vaša cesta je naplánovaná takmer od A po Z: kufre zbalené, cestovné lístky rezervované...už len hlavu niekde zložiť. Prečítajte si tipy, ako nájsť ubytovanie za prijateľné ceny.

Hostely

Hostely sú dobrou alternatívou hotelov, ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie. Ponúkame vám zoznam obľúbených webových lokalít venovaných hostelom:

 • Európske hostely: nájdite si najlepší a najlacnejší nocľah v ľubovoľnom európskom meste. Portál ponúka aj užitočné tipy na cestovanie.
 • Sprievodca európskymi hostelmi: informácie o hosteloch v celej Európe, doplnené o fotografie a odkazy na príslušné webové lokality.
 • Hostel World: vyhľadávanie a rezervácia hostelov na celom svete za najlepšie ceny. Za pozornosť stoja hodnotenia hostelov, turistickí sprievodcovia pre turistov s batohmi a časť s cestovateľskými tipmi.
 • Hostels.com: vyberte si destináciu a môžete začať vyberať z viac než 35 000 hostelov. K dispozícii sú aj turistickí sprievodcovia a špeciálne stránky venované cestovaniu.
 • Hostelling International: mládežnícke ubytovne sú skvelým spôsobom, ako spoznať krajinu s obmedzeným rozpočtom. V ponuke je viac než 4 000 mládežníckych ubytovní na celom svete.
 • Hostel Bookers: rezervujte si ubytovanie v hosteli alebo lacnom hoteli v niektorej z vyše 3 500 svetových destinácií. Ak chcete zo svojej cesty vyťažiť čo najviac, určite si prečítajte blog o cestovaní, pozrite si zoznamy inšpiratívnych ciest a turistických sprievodcov.

 

Kemping

Ak uprednostňujete úzky kontakt s prírodou, potom je pre vás dobrou a cenovo dostupnou voľbou práve kemping.

 • EuroCampings: nájdete tu podrobné informácie o európskych kempoch, aby ste mohli kempovať štýlovo. Vyhľadávanie je možné podľa krajiny, regiónu, miesta, názvu kempu alebo vybavenia.
 • Interhike: tipy na kempovanie a stopovanie vo všetkých európskych krajinách. Pozrite si na mape, aké kempy ponúka oblasť, kam sa chystáte.

 

Nájom a podnájom bytov

Ak máte na cestách radi pocit domova, môžete si v zahraničí prenajať izbu alebo celý byt, či dokonca ponúknuť na prenájom ten svoj, kým ste preč.

 • Airbnb: ubytujte sa v apartmáne, izbe, dome na strome či lodi – na týchto stránkach nájdete rôzne formy ubytovania vo viac než 34 000 mestách a 192 krajinách. A čo tak prenajať svoj vlastný byt, kým ste preč, a znížiť svoje cestovné náklady?

 

Zámena domov

Ak ste otvorení novým myšlienkam a ochotní prijať vo svojom domove návštevníkov, na oplátku môžete stráviť niekoľko dní zadarmo u niekoho iného.

 • Belodged.com: online komunita, ktorá ponúka možnosti vyhľadávania bezplatného ubytovania pre svojich členov a cestovné tipy pre všetkých.
 • Hospitality Club: staňte sa členom klubu priateľských ľudí a nájdite si ubytovanie zadarmo na celom svete.
 • Couchsurfing: nájdite si „gauč“, na ktorom môžete prespať v niektorom z vyše 100 000 miest na celom svete, ponúknite svoj domov iným cestovateľom alebo znovu objavte svoje mesto pri stretnutiach s cestovateľmi a miestnymi v rámci podujatí vo vašom okolí.
 • Knok: cestujte a bývajte zadarmo vo viac než 30 000 bytoch/domoch v 59 krajinách. Poistenie domácnosti je samozrejmosťou.

   

Ak všetko ostatné zlyhá, musíte stihnúť ranný let alebo máte dlhé čakanie medzi dvoma letmi, či túžite po troche dobrodružstva, prečo nestráviť noc na letisku? Sprievodca prenocovaním na letiskách ponúka hodnotenia, zoznam najlepších a najhorších letísk na prenocovanie a tipy, ako na to.

Dátum uverejnenia: ut., 10/06/2014 - 14:51


Tweet Button: 

Súvisiace odkazy


Info for young people in the western balkans

Potrebujete pomoc alebo poradenstvo?

Opýtaj sa nás!