Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Przeprowadzka za granicę

Young People
© iStockphoto.com - clearstockconcepts
Niezależnie od tego, czy za granicą będziesz studiować, pracować czy uczestniczyć w projekcie wolontariatu, w każdym razie będziesz potrzebować mieszkania. Poniżej znajdziesz informacje o krokach, jakie należy podjąć, oraz wskazówki, jak znaleźć mieszkanie na czas pobytu w innym kraju.

 

W portalu Twoja Europa znajdziesz informacje o wszystkim, co powinieneś wiedzieć o swoich prawach i obowiązkach w trakcie pobytu w innym kraju.  Dowiesz się również o formalnościach, jakich musisz dopełnić, jeśli studiujesz, pracujesz lub szukasz pracy za granicą.

 

To, gdzie i jak znaleźć zakwaterowanie, w dużej mierze zależy od kraju lub miasta, do którego się przeprowadzasz. Dlatego ważne jest, abyś dysponował wiarygodnymi lokalnymi informacjami. Pamiętaj, że dodatkowe informacje zawsze możesz uzyskać w Eurodesku w danym kraju.  Pomocy może udzielić Ci także ambasada lub konsulat Twojego kraju.

 

Społeczności cudzoziemców

Z pewnością nie będziesz jedynym cudzoziemcem w mieście, do którego się przeprowadzasz. Na całym świecie istnieje wiele różnych stowarzyszeń ekspatriantów, które mogą pomóc Ci w znalezieniu pracy, mieszkania czy mebli, a także dostarczyć praktycznych porad i informacji na temat ciekawych imprez i wydarzeń.

  • Just Landed: na stronie tej możesz wybrać kraj i skontaktować się z innymi cudzoziemcami, który podzielą się z Tobą swoimi doświadczeniami na temat życia za granicą.
  • Expatriates.com: w portalu tym można wyszukiwać i zamieszczać ogłoszenia drobne dla rożnych miast i regionów.
  • InterNations: na stronie tej możesz wyszukać innych ekspatriantów w ponad 390 miastach na całym świecie. Znajdziesz na niej też praktyczne wskazówki oraz informacje na temat spotkań i rożnych imprez.

 

Podobne społeczności cudzoziemców możesz również znaleźć na Facebooku, wystarczy, że wprowadzisz nazwę miasta, do którego się przeprowadzasz. 

Opublikowane: czw., 05/06/2014 - 15:06


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie