Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Īsa uzturēšanās Eiropas valstīs

Backpackers
© Flickr - garryknight
Jau esi izplānojis savu ceļojumu, somas sakravātas, biļetes rezervētas ... bet kur pārlaist nakti? Zemāk uzskaitītas vairākas par demokrātisku cenu pieejamas vietas.

Jauniešu viesnīcas (hosteļi)

Ja meklē lētu variantu, hosteļi ir laba alternatīva viesnīcām. Turpinājumā uzskaitītas iecienītas hosteļu vietnes.

 • European Hostels: šajā vietnē vari meklēt vislabākās un lētākās naktsmītnes pilsētā, uz kuru dodies. Atrodami arī daži noderīgi padomi ceļotājiem.
 • European Hostel Guide: vietne, kurā ir ziņas par hosteļiem visā Eiropā (ar fotoattēliem un saitēm un pašu hosteļu vietnēm).
 • Hostel World: te vari meklēt hosteļus visā pasaulē un atrast ļoti labus piedāvājumus. Izpēti arī citu ceļotāju atsauksmes, padomus mazbudžeta ceļotājiem un ieteikumu sadaļu.
 • Hostels.com: te vari izvēlēties no 35 000 hosteļiem. Vienkārši norādi galamērķi un ķeries pie darba. Neaizmirsti ielūkoties arī pilsētu ceļvežos.
 • Hostelling International: jauniešu viesnīcas ir labs veids, kā iepazīt valsti, bet neiztērēt daudz naudas. Vari izvēlēties savējo no 4000 hosteļiem visā pasaulē.
 • Hostel Bookers: te vari rezervēt nakti hostelī vai lētā viesnīcā, izvēloties no vairāk nekā 3500 galamērķiem visā pasaulē. Palasi arī ceļotāju blogu, sarakstu ceļotāju iedvesmošanai un informāciju par ceļamērķiem. Tur ir ieteikumi, kā no ceļojuma iegūt pēc iespējas vairāk.

 

Kempingi

Ja tev patīk būt dabā, tad kempings var būt jauka un cenas ziņā pieejama izvēle.

 • EuroCampings: te vari atrast sīku informāciju par Eiropas kempingiem, lai izvēlētos tieši to, kas vajadzīgs tev. Meklē, norādot valsti, reģionu, vietu, kempinga nosaukumu vai to, kādas ērtības tev vajadzīgas.
 • Interhike: padomi par kempingiem un pārgājieniem visā Eiropā. Izmanto karti, lai atrastu kempingus tevi interesējošajā reģionā.

 

Dzīvokļa īre vai apakšīre

Ja arī ceļojuma laikā gribi justies mājīgi, vari noīrēt istabu vai veselu dzīvokli vai pat atrast apakšīrnieku savam dzīvoklim, kamēr pats esi projām.

 • Airbnb: šajā vietnē izvēlne ir plaša — dzīvokļi, istabas, viesnīcas un laivas. Vari noīrēt mitekli vairāk nekā 34 000 pilsētu (192 valstīs). Vari arī izīrēt savu dzīvesvietu, kamēr pats esi prom. Varbūt tas palīdzēs daļēji finansēt tavu ceļojumu.

 

Apmainīšanās ar mājvietām

Ja esi atvērts un gatavs uzņemt ciemiņus savās mājās, tad dažas dienas tev būs iespēja par velti viesoties arī kāda cita mājās.

 • Belodged.com: interneta kopiena, kurā vari iestāties un kļūt par viesu uzņēmēju, lai varētu meklēt bezmaksas naktsmājas kāda cita dalībnieka mājās. Vari arī vienkārši meklēt padomus par savu nākamo ceļamērķi.
 • Hospitality Club: iestājies šajā klubā, un tu atradīsi draudzīgus cilvēkus un bezmaksas naktsmājas visā pasaulē.
 • Couchsurfing: atrodi vietējos iedzīvotājus, pie kuriem viesoties vairāk nekā 100 000 visas pasaules pilsētās, un arī pats savās mājās uzņem ceļotājus vai arī vienkārši no jauna atklāj savu pilsētu, tiekoties ar ceļotājiem un vietējiem iedzīvotājiem.
 • Knok: iespēja par velti palikt vairāk nekā 30 000 mājokļos 159 valstīs. Iekļauta arī mājokļa apdrošināšana.

   

Ja viss cits noiet greizi, bet tavs lidojums ir agri no rīta vai arī nākas ilgi gaidīt starp lidojumiem (vai arī vienkārši gribi ceļojumu padarīt raibāku), kāpēc gan nakti nepavadīt lidostā? Vietnē Guide to Sleeping in Airports ir ceļotāju atsauksmes un lidostas novērtētas pēc tā, cik tās ir piemērotas nakts pārlaišanai. Ir arī padomi, kā gulēt lidostās.

publicēts: C., 05/06/2014 - 10:40


Tweet Button: 

Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!