Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Gyvenimas užsienyje

Young People
© iStockphoto.com - clearstockconcepts
Jei keliaujate, atvykote studijuoti, dirbti arba užsiimti savanoriška veikla, visą tą laiką jums reikės rasti, kur apsistoti. Sužinokite, ką daryti ir kaip ieškoti būsto gyvenimui užsienyje.

 

Svetainėje „Jūsų Europa“ pateikta visa reikiama informacija apie jūsų teises ir pareigas gyvenant kitoje šalyje. Jei studijuojate, dirbate arba dar ieškote darbo, kai persikeliate į kitą šalį, būtina pasirūpinti tam tikrais dalykais.

 

Kur ieškoti būsto, labai priklauso nuo šalies ir miesto, į kurį persikeliate, taigi svarbu gauti vietos informacijos. Daugiau informacijos vietoje sužinosite kreipęsi į tarnybą EURODESK. Gyvenant užsienyje jums taip pat gali padėti jūsų šalies ambasada toje šalyje.

 

Ekspatriantų bendruomenės

Ko gero, nesate vienintelis užsienietis gyvenantis naujame mieste. Visame pasaulyje veikia užsienyje gyvenančių žmonių grupės, kurios gali jums padėti rasti būstą, darbą, baldų, informacijos apie renginius ir daug naudingų patarimų.

  • „Just Landed“ – pasirinkite šalį ir susisieksite su kitais joje gyvenančiais užsieniečiais bei gausite reikiamos informacijos apie gyvenimą užsienyje.
  • „Expatriates.com“ – galite rasti arba patys dėti skelbimų mieste arba regione, kuriame gyvenate.
  • „InterNations“ – suraskite kitų ekspatriantų daugiau kaip 390 miestų visame pasaulyje. Čia rasite patarimų ir informacijos apie kas mėnesį organizuojamus renginius ir kitą veiklą.

 

Galite rasti ir daug kitų bendruomenių, pavyzdžiui, tinkle „Facebook“, tiesiog atlikite paiešką pagal miestą, į kurį persikeliate.

Paskelbta: K, 05/06/2014 - 09:57


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!