Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Välismaale elama asumine

Young People
© iStockphoto.com - clearstockconcepts
Pole tähtis, kas lähed teise riiki õppima, töötama või vabatahtlikuks, vajad seal selleks ajaks eluaset. Uuri, mida täpselt pead tegema ning kuidas leida majutus välismaal viibimise ajaks.

 

Veebisaidilt Teie Euroopa leiad kogu teabe selle kohta, millised on sinu õigused ja kohustused, kui asud elama teise riiki. Kui õpid, töötad või alles otsid tööd, tuleb sul teise riiki kolimisel täita teatavad formaalsused.

 

Kuidas ja kust eluaset otsida, sõltub suuresti riigist ja linnast, kuhu sa elama asud, seega on oluline saada teavet kohapealt. Võta ühendust Eurodeski kohalike partneritega, kes võivad sulle kohapeal abiks olla. Välismaal elades on samuti oluline võtta ühendust oma riigi saatkonnaga, ka sealt võid abi saada.

 

Välismaal elajate kogukonnad

Tõenäoliselt ei ole sa oma uues elukohariigis ainus välismaalane. Mitmed välismaal elajate rühmitused kogu maailmas saavad sind aidata majutuse, töökoha, mööbli ja ürituste leidmisel ning anda kasulikke näpunäiteid.

  • Just Landed: vali riik, tutvu teiste seal elavate välismaalastega ning saa teada, mida välismaal elamiseks vajad.
  • Expatriates.com: vaata sinu linnast või piirkonnast postitatud kuulutusi või lisa oma kuulutus.
  • InterNations: leia teised välismaalased rohkem kui 390 linnas kogu maailmas. Saa kasulikku teavet ja osale iga kuu toimuvatel üritustel.

 

Erinevaid kogukondi võid leida ka näiteks Facebookist. Lihtsalt otsi linna, kuhu sa elama asud.

Avaldatud: Esmasp, 02/06/2014 - 14:01


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!