Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Možnosti krátkodobého ubytování v Evropě

Backpackers
© Flickr - garryknight
Už jste si vybrali destinaci, máte koupenou letenku, sbalený kufr, teď už jen zbývá zajistit si ubytování. Zde najdete tipy na cenově dostupné ubytování.

Hostely

Hostely jsou dobrou alternativou dražších hotelů, když máte omezený rozpočet. Uvádíme seznam oblíbených internetových stránek s nabídkou ubytování v hostelech:

 • European Hostels: vyberte si ten nejlepší a nejvýhodnější hostel ve vaší destinaci. Na těchto stránkách najdete také užitečné tipy pro turisty.
 • European Hostel Guide: průvodce evropskými hostely nabízí odkazy na stránky hostelů v celé Evropě i příslušné fotografie.
 • Hostel World: zde si můžete zarezervovat hostel v nejrůznějších zemích světa. Najdete tu i zkušenosti jiných cestovatelů s ubytováním v daném hostelu a tipy pro baťůžkáře.
 • Hostels.com: nabízí možnost výběru z více než 35 000 hostelů. Obsahuje také sekci informací o jednotlivých městech a další zajímavé tipy.
 • Hostelling International: výběr z nabídky více než 4 000 hostelů. Díky hostelům se dá cestovat i s nízkým rozpočtem.
 • Hostel Bookers: zarezervujte si ubytování v hostelu nebo levnějším hotelu ve některé z 3 500 destinací světa. Na těchto stránkách najdete i cestovatelský blog, tipy na cesty a průvodce různými destinacemi.

 

Kempy

Rádi stanujete nebo se vydáváte do přírody, můžete si vybrat některý z evropských kempů, kde se lze ubytovat za nízkou cenu.

 • EuroCampings: podrobné informace o evropských kempech, abyste mohli kempovat skutečně v pohodě. Hledat můžete podle země, regionu, města, kempu nebo jeho vybavení.
 • Interhike: užitečné informace o kempování a turistice v evropských zemích, včetně interaktivní mapy k vyhledávání kempů.

 

Dočasný pronájem nebo krátkodobá výměna bytů

Máte-li raději domáckou atmosféru, můžete si pronajmout pokoj nebo dokonce celý byt. Možná během svých cest nakonec pronajmete i svůj byt.

 • Airbnb: pronajměte si byt, pokoj, houseboat nebo chatku postavenou ve větvích stromu, a to ve více než 34 000 městech 192 zemí světa. Nebo pronajměte dočasně svůj vlastní byt. Můžete si tak přilepšit a vydat se na další cesty.

 

Host do domu

Rádi poznáváte nové, zajímavé lidi? Rádi cestujete? Ubytujte u sebe na několik dní některého z členů sítě tzv. couchsurfingu. Výměnou budete i vy moci využít pohostinnosti ostatních členů.

 • Belodged.com: internetová komunita lidí, kteří jsou ochotni ubytovat některého z členů výměnou za možnost přenocovat během cest u jiného člena.
 • Hospitality Club: staňte se členem tohoto klubu a poznejte nové zajímavé lidi z celého světa - ať již je ubytujete u sebe nebo budete hostem u nich.
 • Couchsurfing: najděte si ubytování u některého z členů této sítě, která funguje ve více než 100 000 městech světa. Staňte se sami hostitelem a průvodcem pro cizince, kteří navštíví vaše město.
 • Knok: nabídka ubytování zdarma od více než 30 000 členů v 159 zemích (i s příslušným pojištěním).

   

Pokud se vám nepodaří najít si ubytování ani v hostelu, ani v kempu, ani nikde jinde, můžete si cestování trochu okořenit a přenocovat na letišti! Na stránkách Průvodce nocováním na letištích najdete tipy, jak nejlépe přečkat noc na letišti, a rovněž hodnocení jednotlivých letišť včetně letištní hitparády.

 

 

 

Zveřejněno: pá, 30/05/2014 - 14:37


Tweet Button: 

Související internetové odkazy


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz