Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Kavatsed võtta õpingutest aasta vabaks?

Kui soovid maailmas ringi reisida, kuid raha selle jaoks napib, on sul võimalik töötada Boliivia ökofarmis või Prantsusmaal lapsehoidjana, teha suvist hooajatööd Austraalias või minna välismaale vabatahtlikuks.

Kui soovid avastada võõraid kultuure, õppida uusi keeli ja kohtuda inimestega kogu maailmast, kuid su pangaarve on tühjavõitu, leiad siit mõned kasulikud nipid ja ideed selle kohta, kuidas ikkagi ringi reisida ja maailma näha.

 

Reisi töötades

 

§  WWOOF on organisatsioon, mis viib vabatahtlikke kokku maailma eri riikide mahetootjatega, kes tasuvad sinu abi eest nende veini- või seakasvatustalus toidu ja majutusega. Tööpakkumiste nägemiseks tuleb tasuda liikmemaks 15 inglise naela.

§  World packers (Maailmamatkajad). Kui oskad näiteks videoid monteerida, võid saada tasuta toidu ja majutuse Brasiilias. Nii töötab organisatsiooni World Packers reisisüsteem „oskused majutuse eest“. Pärast seda, kui sinu majutuskoht on kinnitatud, pead maksma väikse teenustasu.

§  Au pair (lapsehoidja). Saad aidata mõnel perel lapsi hoidja ning nemad annavad sulle selle eest tasuta majutuse ja väikse taskuraha. Osalemise eest tasu maksma ei pea.  

§  Workaway (Tööta välismaal). Töötad mõned tunnid päevas näiteks hobusekasvatuses ning saad samal ajal tasuta süüa ja majutuse. Pakkumiste nimekirja nägemiseks pead maksma osalustasu 29 eurot.

§  Summer Jobs (Suvised tööotsad) on veebileht, kust saad otsida hooajatööd laagrites, lõbustusparkides, kuurortides, rahvusparkides, hotellides, keskkonnaorganisatsioonides ja mujal.

§  World Nomads Scholarships (Maailmaränduri stipendium) võimaldab sul reisida ja samal ajal õppida fotograafiat, kirjutamist või filmitegemist. Stipendiaate õpetavad professionaalsed jutuvestjad. Stipendium katab toitlustuse ja reisikulud kahenädalase reisi kestel.

§  Majavalvur. Kui keegi sõidab välismaale, on tal vaja inimest, kes vaataks tema maja järele, hoolitseks aia eest ning jalutaks koeraga. See inimene võid olla sina! Majavalvurina töötades saad maja korras hoidmise eest seal tasuta elada. See on vastastikku kasulik diil. Siit leiad mõned veebilehed: NomadorMindmyhouseTrustedhousesitters.

 

Vabatahtlik tegevus

§  Euroopa vabatahtlik teenistus ootab osalema 17–30 aasta vanuseid noori, kes soovivad kaks nädalat kuni 12 kuud Euroopas või   partnerriikides (mis on jagatud neljaks piirkonnaks) vabatahtlikku tööd teha.

§  Organisatsioon ELi humanitaarabi vabatahtlikud pakub võimalust osaleda humanitaarabiprojektides üle kogu maailma ning abistada katastroofides kannatada saanud inimesi.

§  Euroopa solidaarsuskorpus on Euroopa Liidu uus algatus, mille raames saavad noored oma koduriigis või välismaal teha vabatahtlikku tööd või osaleda projektides, millega toetatakse Euroopa kogukondi ja inimesi.

Muud vabatahtliku tegevuse võimalused:

§  Noortevõrgustikud

§  Euroopa vabatahtliku teenistuse organisatsioonide ühendus

§  Vabatahtliku teenistuse organisatsioonide liit

§  Kultuuridevaheline organisatsioon (Cross-Cultural Organisation)

§  GapGuru.com

§  Ülemaailmne vabatahtlike võrgustik (Global Volunteer Network)

§  GreatGapYears

§  Idealist.org

§  Rahvusvaheline noorte kultuurivahetus

§  Rahvusvaheline vabatahtliku tegevuse programmide liit (International Volunteer Programs Association)

§  OXFAM

§  Oneworld

§  Rahvusvaheline tsiviilteenistus

§  ÜRO Vabatahtlikud

§  Voluntary Worker


 

 

    Avaldatud: Teisip, 19/12/2017 - 15:02


    Tweet Button: 


    Info for young people in the western balkans

    Vajad eksperdi abi või nõuannet?

    Küsi meilt!