Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Vai tu plāno brīvu gadu pirms studiju uzsākšanas?

Ja vēlies apceļot pasauli, bet tev nav pietiekami daudz naudas, izmēģini strādāt ārzemēs — bioloģiskajā saimniecībā Bolīvijā, par viesaukli Francijā, vasaras darbā Austrālijā vai pieteikties brīvprātīgajā darbā.

Ja vēlies iepazīt jaunas kultūras, iemācīties jaunas valodas un satikt dažādus cilvēkus no visas pasaules, taču Tavs bankas konts ir tukšs, lūk, daži padomi un idejas, kā ceļot uz ārzemēm alternatīvā veidā.

 

Ceļošana apvienojumā ar darbu

 

§  WWOOF — tīmekļa vietne saved kopā brīvprātīgos darbiniekus un bioloģiskos lauksaimniekus un audzētājus no visas pasaules. Viņi nodrošina ēdināšanu un izmitināšanu apmaiņā pret brīvprātīgo darbu vīna darīšanā vai cūku audzēšanā. Lai varētu piekļūt saimniecību sarakstam, ir jāsamaksā dalības maksa GBP 15 apmērā.

§  World packers — izmanto savas video rediģēšanas prasmes apmaiņā pret ēdienu un izmitināšanu Brazīlijā. Šis ir viens no piemēriem, kā darbojas shēma “prasmes apmaiņā pret izmitināšanu”, kas tiek piedāvāta platformā “World packers”. Kad izmitināšana ir apstiprināta, ceļotājam jāsamaksā nodeva.

§  Au pair — palīdzi ģimenei parūpēties par bērniem apmaiņā pret izmitināšanu un kabatas naudu. Nekādas nodevas nav jāmaksā.  

§  Workaway — palīdzi dažas stundas dienā, piemēram, zirgu audzētavā, apmaiņā pret ēdināšanu un izmitināšanu. Lai piekļūtu saimniecību sarakstam, jāsamaksā nodeva EUR 29 apmērā.

§  Summer Jobs — tīmekļa vietne, kurā var atrast sezonas darbus nometnēs, atrakciju parkos, kūrortos, nacionālajos parkos, viesnīcās, vides aizsardzības organizācijās un citur.

§  World Nomads Scholarships — piedāvā iespēju ceļot, vienlaikus mācoties fotografēt, rakstīt un veidot filmas. Uzvarētājiem ir iespēja mācīties no profesionāliem stāstniekiem. Stipendija ietver izmaksas par ceļošanu un pārtiku divu nedēļu garumā.

§  Mājas pieskatīšana — kad ģimene dodas uz ārzemēm, tai vajag kādu, kas pieskata viņu īpašumu, sakopj dārzu vai pieskata suni, un tas vari būt Tu! Mājas pieskatīšana ietver palikšanu kāda mājā apmaiņā pret mājas pieskatīšanu un uzkopšanu. Izdevīgi abām pusēm! Lūk, dažas platformas: Nomador, Mindmyhouse, Trustedhousesitters.

 

Brīvprātīgais darbs

§  Eiropas Brīvprātīgo dienests — programma 17 līdz 30 gadus veciem cilvēkiem, kuri vēlas brīvprātīgi strādāt Eiropā un partnervalstīs (1.–4. reģionā), sākot no divām nedēļām līdz 12 mēnešiem.

§  ES palīdzības brīvprātīgie — piedāvā iespēju brīvprātīgi strādāt humānās palīdzības projektos visā pasaulē katastrofu skartās kopienās.

§  Eiropas Solidaritātes korpuss — jaunā Eiropas Savienības iniciatīva, kuras ietvaros jauniešiem tiek piedāvātas iespējas brīvprātīgi darboties tādos projektos savā valstī vai ārzemēs, kas dod labumu kopienām un cilvēkiem visā Eiropā.

Citas brīvprātīgā darba iespējas

§  Youth Networks

§  Eiropas Brīvprātīgo dienesta organizāciju apvienība

§  Brīvprātīgo dienestu organizāciju asociācija

§  Starpkultūru organizācija

§  GapGuru.com

§  Starptautiskais Brīvprātīgo tīkls

§  GreatGapYears

§  Idealist.org

§  Starptautiskā Jaunatnes kultūras apmaiņas programma

§  Starptautiskā Brīvprātīgo programmu asociācija

§  OXFAM

§  Oneworld

§  Starptautiskais Civildienests

§  Apvienoto Nāciju Organizācijas brīvprātīgie

§  Voluntary Worker


 

    publicēts: P., 18/12/2017 - 15:39


    Tweet Button: 


    Info for young people in the western balkans

    Vajadzīga palīdzība vai padoms?

    Vaicājiet mums!