Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Keliaudamas mokykis kalbų

Eurostato duomenimis, 50,6 % Europos jaunimo mokosi bent dviejų užsienio kalbų. Sužinok, kaip pasinaudoti kelione į užsienį, kad išmoktum sklandžiau kalbėti.
  1. Reikia paprasčiausiai išdrįsti! Net jei mokytis kalbos dar tik pradedi, vis tiek bandyk ja kalbėti ir nebijok suklysti. Taip išmoksi daugiau. Prašyk žmonių kalbėti su tavimi savo kalba, net jei jie puikiai kalba tavąja. Jei jie pradeda kalbėti tavo kalba, tu vis tiek toliau kalbėk jų kalba. Nevark formuluodamas ilgus ir sudėtingus sakinius, verčiau stenkis kalbėti aiškiai.
  2. Padėk į šalį vadovėlius. Neskirk pernelyg daug laiko žodžių sąrašų mokymuisi arba gramatikos studijavimui. Geriausias būdas mokytis kalbos – ją vartoti. Paprašyk savo draugų, kuriems ta kalba gimtoji, pamokyti tave taisyklingai tarti žodžius. Tai daug veiksmingesnis būdas negu fonetinė transkripcija.  Kad būtų lengviau įsiminti žodžius, savo kambaryje esančius daiktus apklijuok lipniaisiais lapeliais su tų daiktų pavadinimais.
  3. Svarbu ne tik kalba Svarbu susipažinti ir su vietos kultūra bei papročiais. Skaityk apie šalį ir užduok klausimų vietiniams. Klausykis ta kalba dainuojamų dainų, kurios tau patinka. Taip išmoksi naujų žodžių be jokių pastangų.
  4. Būk smalsus. Skaityk ta kalba straipsnius ir knygas tave dominančiomis temomis (pavyzdžiui, apie vaizdo žaidimus arba mėgstamą sporto rūšį). Tai padės dalyvauti pokalbiuose. Kiti smagūs būdai mokytis kalbos – skaityti tinklaraščius, klausytis transliacijų internetu ir žiūrėti vaizdo siužetus su subtitrais originalo kalba.
  5. Netupėk namuose, ieškok naujų pažįstamų. Dalyvauk socialiniuose renginiuose (pavyzdžiui, vakarėliuose arba studentų susibūrimuose) ir susirask naujų draugų, kalbančių kalba, kurios mokaisi. Arba susirask žmogų, kuriam kalba, kurios mokaisi, yra gimtoji, kuris sutiktų porą valandų per savaitę mokyti tave savo kalbos ir mokytis iš tavęs tavo kalbos. Tai puikus būdas tobulėti.

 

Internetinė kalbinė parama

Rengiesi dalyvauti programoje „Erasmus+“? Programos „Erasmus+“ internetinės kalbinės paramos svetainė padės tau įvertinti, kaip moki užsienio kalbas, kurias vartosi užsienyje studijuodamas, dirbdamas arba savanoriaudamas. Jei esi atrinktas dalyvauti programoje „Erasmus+“, po pirminio vertinimo gali dalyvauti internetiniuose kalbų kursuose, kurie padės geriau išmokti kalbą.

 

Naudingos nuorodos

  • Polyglotti4 – kalbų mokymosi priemonės ir tikrų poliglotų patarimai!
  • Polyglotclub – tai galimybė rasti įvairiose pasaulio vietose gyvenančių žmonių, norinčių mokytis tavo kalbos ir mainais mokyti tave savo kalbos.
  • Kalbų mokymosi portale galima ieškoti kalbų kursų arba mokyklos įvairiose šalyse.

„Eurostato“ tyrimas jaunimo mokymosi bent dviejų užsienio kalbų tema

Paskelbta: P, 09/11/2015 - 16:06


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!