Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Keelte õppimine reisides

Eurostati kohaselt õpib 50,6% noortest eurooplastest vähemalt kahte võõrkeelt. Näitame, kuidas saad reisides keeleoskusi parandada.

 

  1. Julge pealehakkamine on pool võitu! Isegi kui oled algaja, pead harjutama ja kõige paremini õpid oma vigadest. Palu, et inimesed räägiksid Sinuga oma emakeeles, isegi kui nad Sinu emakeelt vabalt valdavad. Jää endale kindlaks, kui nad ikkagi lähevad teisele keelele üle. Väljenda ennast lühidalt ja lihtsalt. Ära pinguta keeruliste lausete moodustamisega.
  2. Unusta õpikud. Ära kuluta liiga palju aega sõnade pähe õppimisele või grammatika tuupimisele. Keelt õpid kõige kiiremini seda rääkides. Palu kohalikel sõpradel, et nad aitaksid Sul sõnu õigesti hääldama õppida. See on foneetikaharjutustest palju kasulikum.  Uute sõnade õppimiseks võid oma toas asjadele sildid külge kleepida.
  3. Keeleõpe on laiem mõiste. Sukeldu kohalikku kultuuri ja õpi tundma kohalikke kombeid. Loe riigi kohta raamatuid ja lase kohalikel ise oma kodukohta tutvustada. Kuula muusikat õpitavas keeles. Nii jäävad uued sõnad suurema vaevata meelde.
  4. Ole uudishimulik. Loe õpitavas keeles raamatuid ja artikleid oma lemmikteemadel (kasvõi videomängude või lemmikspordiala kohta). Siis on Sul, millest teistega rääkida. Vahvad keeleõppimisviisid on ka blogide lugemine, taskuhäälingute kuulamine või subtiitritega videote vaatamine.
  5. Ole aktiivne ja tutvu uute inimestega. Käi huvitavatel üritustel (nt pidudel või üliõpilaste korraldatud kohtumistel) ja leia uusi sõpru. Samuti võid proovida tandemõpet ehk kahekaupa keeleõppemeetodit, mis tähendab üksteise emakeele õppimist. Paar tundi nädalas koos harjutamist on parim viis õppimiseks.

 

Veebipõhine keeletugi

Kas osaled programmis Erasmus+? Erasmus+ veebipõhine keeletugi aitab hinnata keeleoskusi, mida vajad õppimiseks, töötamiseks või vabatahtlikuks tegevuseks. Programmis Erasmus+ osalejana on Sul õigus pärast keele tasemetesti osaleda veebipõhisel keelekursusel.

 

Kasulikud lingid

Avaldatud: Esmasp, 09/11/2015 - 15:21


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!