Európsky portál pre mládež
Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

Cíťte sa ako doma v každej krajine

© iStockphoto.com - TriggerPhoto
Ponoriť sa do miestnej kultúry je najlepší spôsob, ako vyťažiť z cestovania.

Dodržiavajte pravidlá

Získajte informácie o tom, čo robiť a čomu sa vyhnúť v každej krajine ešte pred cestou. Nezabudnite, že pokiaľ ide o prepitné, v každej krajine majú iné zvyklosti a treba ich rešpektovať. Pridajte sa k online komunite Travel-Me, podeľte sa o svoje skúsenosti a získajte informácie o vašich cestovných destináciách.

 

Získajte priateľov

Sadnite si do baru a pokojne si preštudujte svoju mapu alebo sa opýtajte miestnych obyvateľov, či vám môžu odporučiť miesta, ktoré sa oplatí vidieť. V mnohých krajinách ľudia radi rozprávajú turistom o svojej krajine, takže zabudnite na svoje obavy a nadviažte s nimi rozhovor. Naučte sa základné slová v miestnom jazyku a použite ich – ľudia naozaj oceňujú úsilie.

 

Venujte čas spoznávaniu menej obľúbených turistických oblastí, ale dodržiavajte bezpečnostné pokyny Ministerstva zahraničných vecí SR.

 

Ak chcete získať viac informácií o jednotlivých krajinách alebo odpovede na administratívne otázky, obráťte sa na vaše veľvyslanectvo v krajine, v ktorej sa nachádzate. Nájdete ho na Goabroad.com.

 

Súvisiace odkazy:

Chystáte sa na výlet? Prečítajte si tieto tipy!

Ako prežiť pobyt v hosteli

Cestovanie v Európe

 

 

Dátum uverejnenia: pon., 09/11/2015 - 12:13


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrebujete pomoc alebo poradenstvo?

Opýtaj sa nás!