Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

V cizině jako doma

© iStockphoto.com - TriggerPhoto
Recept na nejlepší zážitky z cest: poznávej místní zvyklosti

Dodržuj pravidla

Než se vydáš za hranice, přečti si něco o tom, jak to v dané zemi chodí: Velké rozdíly například existují v tom, jak se dává spropitné. Snaž se místní zvyklosti respektovat. Zkušenosti ze svých cest můžeš sdílet s ostatními online, například na stránkách Travel-Me, kde se zároveň dozvíš spoustu tipů o různých destinacích.

 

Neboj se komunikovat s místními

Při cestování si sice můžeš sám v klidu číst průvodce a lámat si hlavu nad mapou města. Lepší ale je oslovit místní a zeptat se, co by ti doporučili. V mnoha zemích ti lidé rádi poradí a poví něco o svém městě, zemi a její historii. Proto se určitě vyplácí nechat ostych stranou a jednoduše se zeptat. Nauč se pár základních frází v cizím jazyce – místní tvou snahu jistě ocení.

 

Udělej si čas na prohlídku míst, kam turisté tolik nechodí. Raději se ale předem informuj, kde je bezpečno chodit. Užitečné je si například přečíst pár bezpečnostních tipů, které doporučuje britská vláda.

 

Více informací o jednotlivých zemích a formalitách, které je třeba před vycestováním splnit, se dozvíš na ambasádě dané země. Jejich seznam najdeš například na stránce GoAbroad.com.

 

Související odkazy:

Chystáš se na cestu do zahraničí? Tady je pár rad, jak se vyhnout zbytečným problémům

Budeš na cestách bydlet v hostelu? Máme pro tebe pár tipů

Cestování po Evropě

 

Zveřejněno: po, 09/11/2015 - 11:42


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz