Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Avrupa’da seyahat

Yolculuğa çıkmadan önce planlamanız gereklidir: indirim kartlarına, seyahat rehberlerine ve seyahat portallarına göz atın.

Seyahat Portalları

Sizin Avrupa’nız web sitesi seyahatinizi planlamaya başlamanız için size birçok bilgi sağlamaktadır: gerekli belgeler hakkında pratik bilgiler, Avrupa Birliği’nde yolcu olarak haklarınız, yolculuğunuzda yanınızda taşıyabilecekleriniz ve seyahatinizde güvende olma yolları.

 

Visit Europe (Avrupa'yı Ziyaret Edin) Avrupa’daki demir yolu ağları, deniz yolu ve hava yolu gibi ulaşım seçeneklerini keşfetmenize yardımcı olur. Ayrıca ister partileri, ister kültür veya doğayı tercih edin en iyi tatil faaliyetlerini keşfedebilir ve kendi seyahatinizi paylaşabileceğiniz gibi başka kişilerin Avrupa’daki seyahat hikâyelerini de okuyabilirsiniz.

 

Let's Go (Haydi Gidelim), seyahatinizi nasıl planlayacağınıza dair 53 yıllık zahmetli bilgiyi bir araya getiren ve tamamen öğrenciler tarafından öğrenciler için yazılmış bir seyahat rehberi. Avrupa’nın en güzel şehirlerindeki tematik yürüyüş gezileri ve sıra dışı yerleri içeren ücretsiz uygulamalara göz atın.

 

Seyahat ve Tasarruf

Bütçe her seyahatin en önemli parçasıdır ve seyahatinizi daha düşük maliyetli kılacak kartlar bulunduğunu bilmekten memnuniyet duyacaksınız:

  • Avrupa Gençlik Kartı: Eğer 30 yaşın altındaysanız bu kartın size sunabileceği 60.000 indirime göz atın. Avrupa haritasını arayın ve kültürel etkinlikler, mağazalar, ulaşım, dışarıda yemek ve konaklamada indirimler bulun.
  • ISIC Kart: Öğrenciyseniz, bu uluslararası tanınmış öğrenci kimlik kartı size dünya genelinde seyahatlerde, müzelerde ve önemli turistik çekim yerlerinde indirim sağlayacaktır. Kartınızı nereden alabileceğinizi kontrol edin ve yaklaşık 130 ülkedeki 125.000 noktada indirimlere erişin.

 

Seyahat Rehberleri

Günümüzde seyahatiniz boyunca ağır bir kitap taşımak zorunda değilsiniz; tüm bu çevrimiçi sürümlerle yalnızca seyahatiniz için en iyi olanı seçmeniz gereklidir:

  • BUG sırt çantalı gezginin rehberi: sırt çantası ile seyahat etmek istiyorsanız, maceranızı daha iyi organize etmek için Avrupa genelinde ulaşım, varış yerleri ve pansiyonlara göz atın.
  • Lonely Planet (Yalnız Gezegen): Hâlihazırda basılı sürümünü biliyor olabilirsiniz: ülke adıyla arayarak nasıl gideceğinizi, nasıl dolaşacağınızı ve vardığınızda, nereleri gezeceğinizi öğrenin.
  • Rough Guide: seyahat deneyimlerinizi paylaşacağınız dünya çapında bir topluluk.
  • World travel guide (Dünya seyahat rehberi): ülke ve şehir rehberleri, görülecek ve yapılacakların yanı sıra kayak merkezleri ve deniz yolculuğu hakkında özel bilgiler içermektedir.

Yayınlanma: Çar., 11/06/2014 - 12:11


Tweet Button: 

İlgili bağlantılar


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!