Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Podróże po Europie

Zanim wyruszysz w podróż, warto ją zaplanować: sprawdź dostępne karty rabatowe, zapoznaj się z przewodnikami i odwiedź portale turystyczne.

Portale turystyczne

W portalu Twoja Europa znajdziesz mnóstwo informacji przydatnych przy planowaniu podróży. Dowiesz się tam, jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie, jakie prawa przysługują pasażerom w UE i co możesz zabrać ze sobą w podróż oraz znajdziesz informacje na temat pieniędzy, opłat i bezpieczeństwa.

 

Na stronie Visit Europe znajdziesz informacje o możliwościach podróżowania po Europie. To od Ciebie zależy, czy wybierzesz pociąg, statek lub samolot. Znajdziesz tu również wskazówki, co robić podczas czasu wolnego. Strona przedstawia propozycje różnych atrakcji rozrywkowych, kulturalnych i przyrodniczych. Możesz również podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami lub przeczytać historie innych podróżników. 

 

Let's Go to przewodnik turystyczny online opracowany przez studentów, który już od 53 lat pomaga studentom w planowaniu podróży. Pobierz jedną z darmowych aplikacji z propozycjami wycieczek poza utartymi ścieżkami w najpiękniejszych miastach Europy.

 

Oszczędne podróżowanie

Koszty podróży to oczywiście bardzo ważna kwestia. Dzięki niektórym kartom można uzyskać znaczne zniżki.

  • Europejska karta młodzieżowa oferuje 60 tys. najróżniejszych zniżek dla osób poniżej 30 roku życia: na imprezy kulturalne, zakupy, środki transportu, noclegi i w restauracjach. Wybierz swój kraj lub region i sprawdź, jakie zniżki uzyskasz dzięki karcie.
     
  • Karta ISIC to międzynarodowa legitymacja studencka, która daje zniżki na transport, bilety wstępu do muzeów i innych atrakcji turystycznych na całym świecie. Dowiedz się, jak można wyrobić kartę i uzyskać dostęp do 125 tys. zniżek w prawie 130 krajach.

 

Przewodniki turystyczne

Dziś nie trzeba już nosić ze sobą ciężkich przewodników w wersji papierowej. Wszelkie informacje można znaleźć w internecie.

  • BUG backpackers’ guide: zawiera mnóstwo przydatnych informacji dla osób podróżujących z plecakiem po Europie (m.in. na temat transportu, atrakcji turystycznych i zakwaterowania).
  • Lonely Planet: prawdopodobnie znasz wersję drukowaną tego przewodnika. W portalu on-line możesz wybrać interesujący Cię kraj i znaleźć wszelkie przydatne informacje na temat transportu i miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć.
  • Rough Guide: w tym portalu możesz podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami związanymi z podróżowaniem po świecie.
  • World travel guide: w tym portalu znajdziesz przewodniki po krajach i miastach oraz porady na temat tego, co warto zobaczyć i zrobić, jak również szczegółowe informacje na temat miejsc, w które warto wybrać się na narty lub w w rejs.