Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Kā izpaužas brīva pārvietošanās Eiropas Savienībā?

European Youth Week 2013
© Eurodesk
Eiropas Savienība (ES) piedāvā plašas iespējas. Vari izvēlēties savai situācijai piemērotāko no tām visām: ārzemēs studēt, strādāt, veikt brīvprātīgo darbu, praktizēties vai piedalīties apmaiņas programmā.

ES tātad tev piedāvā daudz dažādu iespēju pavadīt ilgu vai īsu periodu citā valstī, un visas šīs iespējas atrodamas šeit, Eiropas Jaunatnes portālā.

 

Prakse

Prakse, iespējams, ir viens no labākajiem veidiem, kā iepazīt darba pasauli un līdz ar to arī gūt praktisku pieredzi un prasmes tavai turpmākajai karjerai. Vari pieteikties uz praksi, kas ir tavas arodizglītības sastāvdaļa, vai izvēlēties praksi tādās jomās kā zinātne un inovācija, kā arī daudzās citās jomās, kas piedāvā daudz iespēju.

 

Brīvprātīgais darbs

Eiropā pieaug to jauniešu skaits, kuri grib veikt brīvprātīgo darbu. Vari viņiem pievienoties, izvēloties sev vispiemērotāko iespēju. Šādu darbu vari veikt internetā, īpašā nometnē vai iestājoties Eiropas Brīvprātīgo dienestā.

 

Darbs

Kaut arī Eiropā ir liels bezdarbs, tu joprojām vari meklēt darbu ārzemēs. Tas nenozīmē, ka darbam ārzemēs noteikti jābūt pastāvīgam; ir arī veidi, kā strādāt neilgu laiku, piemēram, vari strādāt par auklīti ģimenē vai brīvdienu laikā darīt kādus sezonas darbus. Lai ko tu arī nebūtu izvēlējies, pirms došanās ceļā ir ļoti ieteicams uzzināt, kādas ir tavas ar darbu saistītās tiesības.

 

Studijas

Studiju periods citā valstī var ne tikai uzlabot tavu izglītību un paplašināt redzesloku, bet pamatīgi stimulēt nākamo karjeru. Tomēr mācībām citā valstī ne vienmēr jānotiek klasē, ir arī citi veidi, kā mācīties.

 

Ārpus Eiropas

Tev ir iespējas arī ārpus Eiropas. Vari doties uz citiem pasaules reģioniem mākslinieku apmaiņas programmā, kā praktikants, brīvprātīgais vai jauniešu apmaiņas prgrammas dalībnieks.

 

Vēl neesi izlēmis?

Lai ietaupītu laiku, organizācijas  “Eurodesk”  vietnē meklē visu to ES piedāvātu iespēju sarakstu, kurām jāpiesakās nākamo divu mēnešu laikā.

 

Ja tev patīk sociālie mediji, vari sekot “Eurodesk” profilam vietnēs “Facebook” un “Twitter”, tur regulāri ievieto jaunāko informāciju par jauniešu iespējām.

publicēts: C., 05/06/2014 - 11:00


Tweet Button: 

Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!