Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Reisimine Euroopas

Enne reisile minekut peaksid seda hoolikalt planeerima: uuri sooduskaartide kasutamise võimalusi, reisijuhte ja -portaale.

Reisportaalid

Veebisaidilt Teie Euroopa leiad oma reisi kavandamiseks hulgaliselt teavet: milliseid dokumente on reisil vaja, millised on sinu õigused reisijana Euroopa Liidus, mida võid reisile kaasa võtta, kuidas lahendada rahaküsimused ning kuidas ohutult reisida.

 

Veebisait Visit Europe pakub teavet transpordivõimaluste kohta, nagu raudteevõrgud, kruiisilaevad ja lennufirmad. Samuti saad uurida parimaid vaba aja veetmise võimalusi (ööelu, kultuur, loodus jne), jagada oma reisimuljeid ja lugeda teiste inimeste reisilugusid Euroopast.

 

Let's Go on üliõpilastele mõeldud reisijuht, mille autoriteks on samuti üliõpilased. Sellesse on koondatud 53 aasta jooksul kogutud teave selle kohta, kuidas oma reisi planeerida. Tutvu tasuta äppidega, mis viivad sind temaatilistele jalutuskäikudele ebaharilikesse kohtadesse Euroopa kõige ilusamates linnades.

 

Reisi ja säästa

Iga reisi puhul on väga oluline selle eelarve ning sul on kindlasti hea meel teada, et on olemas kaarte, mis teevad sinu reisi taskukohasemaks.

  • Euroopa noortekaart pakub alla 30-aastastele noortele 60 000 eri soodustust. Tee otsing Euroopa kaardil ja uuri välja, milliseid allahindlusi on võimalik saada poodides, toitlustus- ja majutusasutustes ning transpordi ja kultuuri valdkonnas.
  • ISIC-kaart on rahvusvaheliselt tunnustatud üliõpilaspilet, mille abil on tudengitel võimalik saada reisisoodustusi ning odavamaid pääsmeid muuseumide ja oluliste turismiobjektide külastamisel. Uuri välja, kust kaart hankida, ning võid saada soodustusi ligi 125 000 sihtkohas peaaegu 130 riigis.

 

Reisijuhid

Tänapäeval ei pea sa reisi ajal kandma kaasas rasket raamatut.  Vali lihtsalt oma reisi jaoks sobivaim veebisait.

  • BUG – seljakotirändurite reisijuht: siit leiad teavet transpordivõimaluste, sihtkohtade ja hostelite kohta kogu Euroopas, kui kavatsed minna seljakotireisile ning soovid oma teekonda paremini korraldada.
  • Lonely Planet: võib-olla on sul juba olemas trükiversioon, kuid veebisaidil saad otsida riigiti, kuidas sinna saada, kuidas seal ringi liikuda ning mida külastada. 
  • Rough Guide: üleilmne kogukond, kus saad oma reisikogemusi jagada.
  • World travel guide: riikide ja linnade reisijuhid – kuhu minna, mida teha ning teave suusakeskuste ja kruiiside kohta.