Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Cestování po Evropě

Než vyrazíte do zahraničí, je dobré si cestu trochu naplánovat: koupit si průvodce, zjistit si studentské slevy a podívat se na zajímavosti o plánované destinaci na nějakém portálu o cestování.

Portály o cestování

Internetové stránky Vaše Evropa - zde najdete spoustu užitečných informací o tom, co je potřeba si před cestou zařídit, jaké dokumenty budete potřebovat, jestli si budete muset vyměnit peníze, co dělat, abyste se v cizině vyhnuli nepříjemnostem, jak řešit případné problémy na cestách po EU a také na co máte v takových situacích nárok.

 

Visit Europe - tyto internetové stránky nabízejí informace nejen o tom, jaká místa stojí za to navštívit, ale i jak se po Evropě dopravovat (letecké spoje, železniční síť, plavby lodí). Kromě toho zde najdete tipy na nejrůznější kulturní akce, návštěvy památek, prohlídky měst, výlety do národních parků - zkrátka pro každého něco. Nakonec se tu můžete podělit o své zážitky nebo si přečíst o zkušenostech ostatních.

 

Let's Go - tento průvodce se vydává již 53 let a píšou ho výhradně studenti. Můžete se tedy spolehnout, že obsahuje skutečně ty nejlepší tipy! Vyzkoušejte i bezplatnou mobilní aplikaci pro tematické procházky po nejkrásnějších městech Evropy - a to mimo hlavní turistické atrakce!

 

Cestovat za pár korun

Každý ví, že cestování něco stojí. Při plánování cesty je proto dobré vědět nejen to, kolik by vás to stálo, ale i kde můžete ušetřit, tedy jakých slev využít:

  • Evropská karta mládeže: nabízí 60 000 nejrůznějších slev pro osoby do 30 let. Slevy najdete pomocí interaktivní mapy Evropy. Ušetřit můžete na vstupném do kulturních památek, na jízdenkách, ale i na ubytování či v restauraci.
  • Karta ISIC: mezinárodně uznávaná studentská karta vám zajistí slevy na jízdném, vstupném do muzeí a jiných památek a na turistické atrakce po celém světě. Kde si nechat kartu vystavit, zjistíte na příslušných stránkách, kde se také dozvíte o slevách, které nabízí v přibližně 125 000 destinacích v téměř 130 zemích světa.

 

Cestovní průvodce

Dnes už nemusíme na cesty vozit dvousetstránkové těžké cestovní průvodce. Mnoho z nich má totiž verzi online, což je o dost pohodlnější:

  • BUG backpackers’ guide: ideální průvodce pro baťůžkáře! Nabízí informace o dopravních spojeních po Evropě, místech, které navštívit, i možnostech ubytování v hostelu.
  • Lonely Planet: Každý z nás asi zná tištěnou verzi tohoto osvědčeného průvodce. Dnes je ale k dispozici i online! Můžete tu jednoduše vyhledávat podle zemí a dozvědět se, jak se do destinace dostat a co navštívit.
  • Rough Guide: průvodce ale i komunita lidí z celého světa, kteří se chtějí podělit o své zážitky a cestovatelské zkušenosti.
  • World travel guide: průvodce s informacemi o jednotlivých zemích i městech, turistických zajímavostech i kulturním a sportovním vyžití (např. lyžování, plavbě lodí).

Zveřejněno: pá, 30/05/2014 - 13:39


Tweet Button: 

Související internetové odkazy


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz