Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Sport ja hea vorm

Juba lasteaedades ja koolis harjutatakse meid end aktiivselt liigutama. Lisaks kehalise kasvatuse tundidele toimuvad pidevalt ka kõiksugused spordivõistlused, jooksud, teatepulga üleandmised ja isegi spordiviktoriinid.

Tervislik eluviis ja sportlik liikumine on eestlastele olnud südamelähedased, sest erinevaid sportlikke tegevusi on meie kultuuris harrastatud juba aastakümneid. Kes meist poleks simmanitel või jaanitule ajal saabast visanud, köit sikutanud, rasket õllevaati hoidnud või üle lõkke hüpanud? Olgu tegevus mistahes, sportlik ja mõnus on see siiski.

Juba lasteaedades ja koolis harjutatakse meid end aktiivselt liigutama. Lisaks kehalise kasvatuse tundidele toimuvad pidevalt ka kõiksugused spordivõistlused, jooksud, teatepulga üleandmised ja isegi spordiviktoriinid. Sportliku eluviisi ja sellega kaasneva hea vormi propageerimine on Eestis hinnas. Õnneks on ka kohalikud omavalitsused mõtteviisiga kaasa läinud, sest üha enam ehitatakse linnadesse ja nende lähiümbrustesse korralikke kergliiklusteesid, mis inimestest aina rohkem täituvad. Mõnus on ju pärast pikka tööpäeva tõmmata jalga rulluisud, istuda ratta selga või lasta jooksutossudel end edasi kanda, sportlik koormus on mõõdukalt hea ning enesetunne pärast ülevalt mõnus.

Sest sport polegi ju ainult tippsport ning viis-kuus korda nädalas treenimine. Sportlik on inimene ka siis, kui rattaga tööle sõidab, käib paar korda nädalas rühmatreeningul mõnes meie paljudes spordiklubides, jooksmas või ujumas, jalgrattaga sõitmas või jõusaalis. Vahet pole, mida täpselt teha,  kui keha ikka higiseks saab, on paras koormus juba käes! Ja sportlikkus on oluline, sest heas vormis püsimine hoiab meie keha terve, haigused eemal ning ka välimus püsib kaunina.

Paljud kurdavad, et raske on end sundida õhtul pärast väsitavat tööpäeva veel näiteks jooksma minema, kuigi tunne pärast füüsilist tegevust on hea. Koos sõprade või tuttavatega jooksmine on kergem ja motiveerivam ning seetõttu korraldatakse üha rohkem maratone  ja ühisjooksmisi, kus kokku lausa kümneid tuhandeid osalejaid. Lihtne on võtta kaasa parimad sõbrad, tõmmata jalga jooksudress ning 10-12 kilomeetrit sõpradega rahulikult läbi joosta.

Eestlased on hinnatud spordiriik ka maailma mõistes, olles võitnud nii mitmeidki tähtsaid medaleid. Kristiina Šmigun-Vähi, Andrus Veerpalu, Elena Glebova, Gerd Kanter, Kaia Kanepi ja paljud teised on kindlasti au ja kuulsust väärt, sest suured teod on tehtud – võidetud suurvõistlustel auhinnalisi kohti.

Eestlane on ja jääb spordirahvaks ning seda nii rahvaspordi kui ka tippspordi seas.

Avaldatud: Reede, 13/09/2013 - 15:12


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!