Europski portal za mlade
Informacije i mogućnosti za mlade u Europi

Surfipuhkus Portugalis

Kas armastad merd? Laineid? Ekstreemsporti? Kui nii, siis on surfamine just sulle sobiv spordiala!

 

 

Lainelaual püstisõidu (stand up surf) kolme peamise alaliigi jaotusaluseks on laua konstruktsioon, laua pikkus, liuglemisstiil ning lainetüüp: surfamine pika lauaga (longboarding), surfamine lühikese lauaga (shortboarding) ja aerusurf (stand up paddle surfing). Surfari vilumust hinnatakse selle alusel, kui keerulised on liigutused, mis sooritatakse surfilaual püsti murdlainetel rannale või rannikule lähemale liueldes.

 

Tow-in surfamisel, mida kõige sagedamini seostatakse surfamisega suurtel lainetel, viib mootorpaat (näiteks jett) surfari lainefrondile, et surfari kiirus oleks lainega võrdne. Sel moel saavutatud kiirus on üldjuhul suurem kui kiirus, milleni surfar jõuab aerutades. Just tow-in surfamisega püstitas Garret MacNamara 2011. aasta novembris Guinessi maailmarekordi. Kui jett oli ta lainesse viinud, surfas MacNamara Portugali Nazaré kanjonis 24-meetrisel lainel. 2013. aasta jaanuaris purustas MacNamara iseenda rekordi, surfates 30-meetrisel lainel Portugalis, Nazaré rannikul (Praia do Norte).

Portugalist on saanud paradiis surfaritele ja kõhuli surfamise (bodyboarding) harrastajatele, kes saabuvad kogu maailmast Portugali laineid püüdma – 850 kilomeetri pikkune rannajoon pakub parimaid võimalusi surfamiseks Euroopas.

Ericeira määramine Euroopas esimeseks maailma surfireservaadiks kinnitas paljude surfarite arvamust: selle piirkonna lained erinevad teistest ning randadest nagu Ribeira de Ilhas, Coxos, Reef ja Pedra Branca paremaid on raske leida.

Kuid suurepäraseid surfamistingimusi leidub peaaegu kõikjal piki Portugali rannikut!

Guincho ja Carcavelos, Praia Grande ja Costa da Caparica, Lissaboni piirkond, Medão/Supertubos, Peniche ja Baleal Norte/Lagido lääneregioonis, Costa Nova rand Aveiro maakonnas, Cabedelo rand Figueira da Fozi maakonnas, Matosinhos ja Espinho põhjapiirkonnas. Või Costa Vicentina ja Algarve, Amado, Arrifana, Beliche ja Zavial. Ning toomaks veel mõningaid näiteid – Fajã Grande, Mosteiros, Pópulo ja Praia da Vitória Atlandi ookeanis asuvas Açoresi arhipelaagis…

 

 

Allikad:

http://www.mybesthotel.eu/portal/index.php?id=1492

http://www.portugalsurfguide.pt/

http://www.yosurfer.com/surf_spots/europe/portugal/index.htm

http://www.savethewaves.org/news/world-surfing-reserves-approves-new-sites

 

Seotud lingid:

Surfikoolid (Escolas de Surf) – http://www.surfingportugal.com/legacy/index/index/o/escolas

Portugali Surfiliit (Federacao Portuguesa de Surf) – http://www.surfingportugal.com/legacy/index/index/o/escolas[TR1] 

 

Objavljeno: sri, 11/12/2013 - 15:55


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrebna vam je stručna pomoć ili savjet?

Pitajte nas!