Evropski mladinski portal
Informacije in možnosti za mlade v Evropi.

Eestist said alguse Euroopa tööpäevad!

Destination Estonia: Living and Working in Europe

Olete huvitatud rahvusvahelise töökogemuse saamisest? Euroopa tööportaali EURES algatatud „ Euroopa tööpäevad“ said alguse 24. oktoobril Tallinnas ja toimusid novembris ülejäänud Euroopas, et julgustada noorte liikuvust Euroopas.

Eesti valiti võõrustama esimese riigina „Euroopa tööpäevad“ onlines. Inimestel erinevatest riikidest oli võimalus vestelda Eesti töötajatega tervishoiu ja IT alalt. Euroopa töömobiilsuse portaal Eures koostöös Eesti Töötukassaga korraldasid 24. oktoobril esimese online töömessi „ Eesti IT ja tervishoiu mobiilsuspäev“. „ Euroopa tööpäevad“ on korraldatud Eurese ja Euroopa Komisjoniga koostöös, et julgustada ning edendada mobiilsust üle Euroopa.  

Kahe tunni jooksul üle 35 IT ja tervishoiu töötaja andsid ülevaate oma töökohtades ja korrastasid korraldatud tööintervjuusid ning tegid kokkuleppeid uute töötajatega, kelle huviks oli töötada Eestis. Online vestluses osalesid antud alade töötajad ja EURESE spetsialistid üle Euroopa, et anda praktilist nõu tööotsijatele.

Novembris toimus veel neli üritust. Esimene  üritus „ Rahvusvaheline karjääripäev ja Euroopa tööpäevad“ toimus Itaalias Genoas, 5 – 7 novembril.  Järgmisena toimus tööpäev Horvaatias, Opaatias, mille eesmärk oli tutvustada töövõimalusi inseneri ning turismisektoris. Eurese tööpäevad Kanaaridel toimusid samuti fookusega tehnikale, turismile ja tervishoiule.

Viimasena toimus tööpäevade üritus Maltal, Valletas, kus kogu programm oli avatud kõikidele tööotsijatele erinevatest sektoritest.

Taoline online ürituste sari kindlasti jätkub ja ärge magage maha oma võimalust saada informatsiooni kiiresti ning õigetelt inimestelt. 

Objavljeno: ned, 14/12/2014 - 22:09


Tweet Button: 

Sorodne povezave


Info for young people in the western balkans

Potrebuješ pomoč ali nasvet?

možnosti Vprašaj nas!