Euroopan nuorisoportaali
Tietoa nuorille eurooppalaisille

USA suveprogramm Baltikumi keskkooliõpilastele BAFF

Balti-Ameerika Vabaduse Fond (BAFF) uus suveprogramm - Liidriakadeemia, mis on mõeldud 2014.a. sügisel keskkooli viimasesse klassi minevatele õpilastele.
Balti-Ameerika Vabaduse Fond (BAFF) lansseerib uue suveprogrammi - Liidriakadeemia, mis on mõeldud 2014.a. sügisel keskkooli viimasesse klassi minevatele õpilastele. 2014. aasta suvel läbivad Liidriakadeemias osalejad kogu Baltikumist ühe kuu pikkuse noortele liidritele mõeldud kursuse ning kogevad USA kultuuri, seda sealhulgas New York-i ning Washingtoni ekskursioonide näol.
 
 
 
Balti-Ameerika Vabaduse Fondi eesmärk on tugevdada Balti riikide ja Ameerika Ühendriikide vahelisi sidemeid läbi inimkapitali investeerivate programmide ning Liidriakadeemia programm on selle üheks põnevaks näiteks.
 
Juulikuus reisivad kokku umbes 20 õpilast Eestist, Lätist ja Leedust USA-sse, et veeta üks kuu Bostoni lähedal asuvas Brandeis Ülikooli linnakus. Osalejad arendavad oma liidrioskusi eriväljaõppe saanud programmijuhtide eestvedamisel ning tutvuvad Bostoniga, mis on tihedalt seotud Ameerika ajaloo algusaastatega.  Lisaks külastatakse suvise Ameerika-elamuse lõpetuseks põgusalt New York City-t ja Washingtoni (DC).
 
Suvine Liidriakadeemia on osalejatele tasuta ning Balti-Ameerika Vabaduse Fond katab lennupiletiga seotud kulud, tervisekindlustuse-, transpordi- ja elamiskulud Ameerikas. Lastevanematel tuleb katta kulud, mis puudutavad kohalikku transporti Baltikumis, kuna väljalend saab alguse Riiast ning programmis osalevale noorele tuleb tagada 250 USA dollari suurune taskuraha.
 
“Liidriakadeemia sobib hästi meie juba olemasolevate programmide hulka. Seni oleme pakkunud toetusprogramme üliõpilastele, teadlastele ja avaliku- ning kolmanda sektori organisatsioonidele. Usume, et liidriomaduste arendamine juba enne ülikooli astumist on oluline ning BAFF pakub suvise Liidriakadeemia näol keskkooliõpilastele selleks head võimalust” sõnas BAFFi programmi regionaalne juht Ilze Doskina.
 
Programmis osalemiseks tuleb kandidaatidel esitada vajalikud kandideerimisdokumendid ning parimad kutsutakse intervjuule. Peamisteks kandidaatide valimise kriteeriumiteks on noorte potentsiaalne panus kooli- ning kogukonda, vastutustundlikkus ja motivatsioon ning ka nende soov ja pühendumus arendada ja kasutada oma liidripotentsiaali.
 

Programmist lähemalt siit .

Julkaistu: to:, 20/02/2014 - 15:22


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Tarvitsetko apua tai neuvoja?

Ota yhteyttä