Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Kunst ja meelelahutus

Kunst on midagi, mis on arenenud koos inimestega juba aegade algusest.

Kunst on midagi, mis on arenenud koos inimestega juba aegade algusest. Loomingulisus, maalimine, meisterdamine, laulmine ja  tantsimine – need kõik saab kunsti alla liigitada. Aga mitte ainult need, sest tänapäeva kunst on mitmetahulisem kui ükskõik milline hulknurk. Seal leidub maale ja skulptuure, heli-ja tantsuteoseid, visuaalset kunsti ning arhitektuuri ja palju muud põnevat. Eesti on kunsti valdkonnas eeskujulik riik, sest siinses ühiskonnas hinnatakse kunsti kõrgelt.

 

Loovusega utsitatakse lapsi tegelema juba lasteaedades ja koolides, kus toimuvad erinevad muusika-, kunsti-, teatri ja käsitööringid. Korraldatakse palju kunstinäitusi, lauluvõistlusi ning näitelaagreid. Ikka selleks, et innustada noori ja meelitada ka vanemaid inimesi osalema aktiivselt kunstielus, looma ise midagi kreatiivset ning harima hinge ja vaimu.

 

Kahtlemata on Eesti üks tähtsamaid ja uhkemaid kunstikeskusi Eesti Kunstimuuseum KUMU, mis pakub külastajatele laia spektrit erinevatest kunstivormidest. Aga põnevust pakuvad ehk ka teised muuseumid, mis on kõrgelt hinnatud ning rahvusvaheliselt tunnustatud. Näiteks arhitektuurimuuseum, Eesti Rahva Muuseum, nukumuuseum või okupatsioonimuuseum jne. Valikuid on tegelikult tohutult, sest Eestis on muuseume palju. Rahvakultuuri hoitakse, kunsti hinnatakse ning väärtustatakse. Kultuuriministeerium annab järjepidevalt välja Eesti Muuseumide Aastaauhindu, et populariseerida kunstiga tegelema, sellest jätkuvalt huvituma ning sellesse panustama.

 

Ka meelelahutus on valdkond, mille osas Eestil pole midagi häbeneda. Meie teatri-, muusika- ja kultuurielu on märkimisväärne, sest igapäevaselt toimub üle Eesti lugematul hulgal sündmusi, pidusid, etendusi ja kontserte. Eriti aktiivselt suviti, mil ilusad ilmad meelitavad ürituste korraldajaid võtma riske ning olema aktiivsemad peokorraldajad, sest vabaõhuetendusi eestlased armastavad, kuigi ilmaga ei pruugi alati vedada. Samuti on väga populaarseks muutunud erinevad taluhoovikontserdid ning näiteks heinaküünides etendatavad teatrid. Meelelahutust, kultuuri ja kunsti viiakse läbi taoliste projektide inimestele üha lähemale, jõudes suurtest linnadest ka maakohtadesse.

 

Meelelahutus on valdkond, mille eesmärk on pakkuda vaheldust argipäevaelust, head  tuju ning nagu nimigi ütleb – lahutada meelt. Nuriseda ürituste puuduse või kvaliteetsete esinejate üle Eestis ei saa, sest meil on palju lausa rahvusvaheliselt tuntuid tegelasi, muusikutest näiteks Arvo Pärt või Rein Rannap, Kerli Kõiv või Ewert and the Two Dragons, kes on eestlastele au ja kuulsust toonud ülemaailmselt.

 

Aga millise meelelahutusega on Eestis võimalik tegeleda? Kuigi küsimusele ei vastata küsimusega, siis siinkohal tahaks küsida küll, et millise meelelahutusega ei ole Eestis võimalik tegeleda?! Näiteks on meil populaarsed kanuumatkad, soodes ja rabades matkamine aastaringselt, Türisalu pangal on võimalik mägironimist harjutada, Kiviõli kaevandused pakuvad kindlasti adrenaliini, lumelauaspordiga on võimalik tegeleda kas Tuhamäel või Kuutsemäel, paljud teatrietendused on lausa inglise keeles, meelitades kohale ka rahvusvahelist publikut, isegi väikelinnad vohavad kuumadest ööklubidest ja kinodest, lastele meeldivad kindlasti Vembu-Tembumaa või Vudila, teadushuvilistele väikestele ja suurtele on mõeldud Ahhaa-keskused ning loomulikult ei puudu ka erinevad bowlingud, veekeskused, terviserajad, seikluspargid, kardisõidud ja ooperimajad.

 

Eesti on küll väike, kuid me mõtleme suurelt ja tänu sellele on meil pakkuda pea igale maitsele nii kunsti  kui ka meelelahutust! Tuleb vaid olla aktiivne, loominguline ning teada, mida tahta ja tõenäoliselt on Eestis olemas koht ja paik, kus saad oma unistuse ellu viia. Meil saab isegi langevarjuhüpet teha, paraplaani või kuumaõhupalliga sõita.