Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

E-residentsus Eestis

E-residency, E-Estonia
Eesti on tuntud riik oma uuenduslike korralduste poolest. Nagu te võite juba teada, siis Eesti on üks riikidest, kus kasutatakse e-riigi süsteeme. E-riigi süsteemiga on eestlastel võimalus korraldada asjaajamist läbi interneti.

Nüüd on ette võetud järgmine samm ja pakutakse e-residentsust Eestis. 


E-residentsuse pakkumisega alustati 2014. aasta oktoobris. E-residentsuse teenus võimaldab läbi interneti teha oma igapäevaseid pangatoiminguid, alustada äriga Eestis. Eriti hämmastav selle teenuse juures on see, et kui soovite saada e-residentsust, siis selleks ei pea te Eestis füüsiliselt olema.

Niisiis, kui planeerite tulevikus Eestis investeerida e-teenuste abiga, siis olete teretulnud meie riiki. 
Kui te soovite teada, kuidas see süsteem töötab, siis kogu asjaajamine põhineb digitaalsel allkirjal. Selleks, et digitaalselt allkirjastada saate te endale plastikust kaardi, millel on mirkokiip ja turvalisuse sertifikaadid. Mikrokiibi kasutamiseks on teil kõigest vaja kaardilugejat, vastavat tarkvara ja arvutit, mis on ühendatud internetti. Digitaalsete toimingute kinnitamiseks väljastatakse teile PIN koodid, mida teate ainult teie. PIN2 ongi teie digitaalne allkiri.  


Teisalt te ei saa kasutada e-residentsuse kaarti reisi-või ID- kaardina, kuna kaardil ei ole teie fotot. Seepärast ei aktsepteerita teid kui tavakodanikku. 
Isik, kes soovib e-residentsust tõendavat kaarti, peab kahjuks selle saamiseks siiski korra Eestisse reisima, et täita vajalikud dokumendid, kuna Eesti saatkonnad üle maailma praegusel hetkel e-residentsusega veel ei tegele. Aga see on Eesti ja siin leitakse lahendus peaagu kõigele, et muuta kodanike elu lihtsamaks. Seega võib loota, et ühel päeval on selle kaardi saamine lihtsam kui käesoleval hetkel ja te olete tulnud Eestisse igal juhul.


Kui soovite rohkem teada e-residentsusest, siis klikake lingil: https://e-estonia.com/e-residents/about/     

 

Avaldatud: Kolmap, 17/12/2014 - 10:29


Tweet Button: 

Lingid


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!