Euroopan nuorisoportaali
Tietoa nuorille eurooppalaisille

Mida tähendab olla mobiilne Euroopa Liidu piires?

Eurodesk
See on kõik Euroopa võimalustest: saate valida vastavalt teie olukorrale õppimise, töötamise, vabatahtliku tegevuse, praktikate või vahetuste vahel.

See on kõik Euroopa võimalustest: saate valida vastavalt teie olukorrale õppimise, töötamise, vabatahtliku tegevuse, praktikate või vahetuste vahel.

Euroopa Liit  pakub palju erinevaid võimalusi veeta aega lühi-või pikaajaliselt mõnes teises riigis. Kogu info nende võimaluste kohta leiate siit, Euroopa Noorteportaalist.

Praktikad

Praktika on üks parimaid viise tutvuda töötamisega, samal ajal kogudes praktilisi kogemusi ja oskusi oma karjääriks tulevikus. Praktikat on võimalik teha kutsehariduse valdkondades, nagu teadus ja innovatsioon ning teistel aladel, ühe osana.

Vabatahtlik teenistus

Sul on võimalus ühineda nende noortega, kes teevad vabatahtlikku tööd Euroopas, valides endale kõige sobivama võimaluse. Sa saad seda teha internetis, töölaagris või isegi Euroopa Vabatahtliku Teenistuse osana.

Töötamine

Vaatamata sellele, et noorte töötuse tase Euroopas on kõrge, siis sul on siiski võimalus otsida tööd välismaal. Niisiis, töötamine teises riigis ei pea olema püsiv lahendus; on olemas lühiajalised võimalused nagu lapsehoidjana töötamine või hooajalised tööd sinu puhkuse ajal. Misiganes on sinu valik, on alati hea teada oma õigusi enne kogemuste kogumise pardale astumist.
 

Õppimine

Õppimine välismaal ei too sulle ainult kasu hariduslikult, kultuuriliselt ja isiklikult, vaid annab su tulevikukarjäärile tõuke. Niisiis, sinu rahvusvaheline õppimine ei pea toimuma klassiruumis, on ka teisi viise, kuidas õppida.

 

Väljaspool Euroopat

Oma võimaluste otsimisel ära piirdu ainult Euroopa piiridega; sul on võimalus osaleda loominguliste kogemuste vahetamises, praktikatel, vabatahtlikus teenistuses ja noortevahetustes üle maailma.

Ei suuda otsustada?

Sinu aja säästmiseks koostab Eurodesk nimekirja kõikidest Euroopa võimalustest järgneva kahe kuu jooksul tulevate tähtaegadega.

 

Kui sulle meeldib rohkem sotsiaalmeedias jagatav informatsioon, siis vaata Eurdeski Facebook’i lehte, kus jagatakse ajakohast teavet noortevõimaluste kohta. 

Julkaistu: Ke, 07/05/2014 - 14:59


Tweet Button: 

Linkit


Info for young people in the western balkans

Tarvitsetko apua tai neuvoja?

Ota yhteyttä