DiscoverEU


DiscoverEU


Ďalšie aktualizácie

Si jedným z víťazov súťaže DiscoverEU z novembra 2019? Ak si odložil cestu kvôli pandémii COVID-19, neobávaj sa, obdobie na cestovanie sme predĺžili do piatku 30. septembra 2022! Náš tím sa s tebou spojí a objasní ti ďalší postup. Stále môžeš objavovať našu EÚ!
Viac informácii nájdeš tu.

Chceš zistiť podrobnosti o ďalšom kole súťaže? Ak nám to situácia v Európe umožní, urobíme všetko pre to, aby mohla súťaž DiscoverEU pokračovať od 12. 10. 2021 do 26. 10. 2021 a aby sme mohli ponúknuť nové príležitosti na získanie jedného zo 60 000 cestovných poukazov! Naďalej sleduj naše kanály na sociálnych médiách, najmä našu oficiálnu facebookovú skupinu #DiscoverEU – budeme tam zverejňovať informácie! 

- - -

Máš 18 rokov a si občanom Európskej únie? Priprav sa na spoznávanie Európy! Sme hrdí na to, že súťaž DiscoverEU je súčasťou Európskeho roka železníc 2021.

Čo je DiscoverEU?

DiscoverEU je iniciatívou Európskej únie, ktorá ti ponúka príležitosť cestovať po Európe a poznávať jej obyvateľov, históriu a kultúru. Cestovať budeš najmä vlakom (existujú výnimky, aby sa mohli zapojiť aj tí, čo žijú na ostrovoch alebo v odľahlých oblastiach). Budeš môcť objavovať úchvatnú prírodu a rozmanitú krásu miest a obcí Európy. Každý rok sa konajú dve kolá súťaže, do ktorých sa môžeš prihlásiť. Úspešní uchádzači získajú cestovný poukaz.

Ak máš 18 rokov a si občanom Európskej únie, súťaž DiscoverEU ti ponúka príležitosť získať jedinečné cestovateľské zážitky, pri ktorých budeš môcť využívať slobodu pohybu v Európskej únii, objavovať rozmanitosť Európy, dozvedieť sa viac o európskom kultúrnom dedičstve a histórii a spoznávať ľudí z rôznych krajín nášho kontinentu. Vďaka DiscoverEU budeš môcť navyše rozvíjať životné zručnosti, ktoré ako mladý človek zúročíš v budúcnosti – nezávislosť, sebadôveru a otvorenosť voči iným kultúram.  

Zaujíma ťa, ako prebiehali predchádzajúce kolá? Prečítaj si informačný prehľad DiscoverEU. Dozvieš sa tam podrobnosti o tejto iniciatíve, ako aj o skúsenostiach niektorých mladých cestovateľov, ktorí sa do nej zapojili.

 

Inšpirujúce video TedX Vincenta-Immanuela Herra